Zatrzymani oszuści

Policjanci z Leszna zatrzymali trzy osoby, które płaciły w sklepie za zakupy souvenirami przypominającymi polskie banknoty płatnicze. To dwie kobiety i mężczyzna w wieku od 21 do 36 lat. Wobec wszystkich podejrzanych Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała policyjne dozory. Za dokonane oszustwa grozi im do 8 lat więzienia.


17 stycznia br. leszczyńska Policja otrzymała informację od przedstawicielki jednego ze sklepów spożywczych w dzielnicy Gronowo o oszustwach dokonanych w ich obiekcie. Z zawiadomienia wynikało, że w trakcie dwóch dni jedna z klientek pięciokrotnie wprowadziła w błąd ekspedientki sklepu, płacąc za zakupy banknotami o nominale 200 złotych łudząco podobnymi do prawdziwych pieniędzy, opatrzonych napisem SOUVENIR.

Policjanci ustalili, że co prawda płatności w sklepie dokonywała jedna i ta sama osoba, ale na zewnątrz w samochodzie czekał na nią młody kierowca z pasażerką. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcami tymi oszustw są mieszkańcy Leszna, kobiety w wieku 27 i 36 lat oraz mężczyzna w wieku 21 lat.

23 stycznia br. wszystkie osoby zostały zatrzymane przez policjantów, po czym usłyszały zarzuty dokonania oszustw. Już następnego dnia Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec wszystkich podejrzanych policyjne dozory i poręczenia majątkowe. Grozi im do 8 lat więzienia.

Monika Żymełka

(Visited 44 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz