Zatrzymani podczas bezpośredniej transakcji narkotykowej

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali 4 osoby. Po usłyszeniu zarzutów związanych z przestępczością narkotykową, dwóch z nich trafiło do aresztu.


W wyniku tych działań zabezpieczono ponad 3 kilogramy marihuany, oraz amfetaminę i kokainę. Policjanci zabezpieczyli również na poczet kary pieniądze w kwocie 40 tys. złotych.

15 stycznia br. policjanci zatrzymali dwóch meżczyzn na terenie Poznania, podczas bezpośredniej transakcji narkotykowej. Dokonywali jej w samochodzie, w którym funkjonariusze znaleźli 268 gramów marihuany. Podczas przeszukań mieszkań zatrzymanych, u jednego z nich ujawniono kolejne ukryte narkotyki. Tym razem było ich znacznie więcej – ponad 2,5 kilograma. Okazało się również, że jeden z zatrzymanych w chwili dokonywania transakcji narkotykowej przebywal na przepustce z więzienia. Usłyszeli zarzuty posiadani i wprowadzania do obrotu narkotyków. Wobec mężczyzn sąd zastosował 3 miesięczny areszt.

Kilka dni później policjanci z Wydziału dw. z Przestępczościa Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn, tym razem na terenie powiatu poznańskiego. Osoby również zostały zatrzymane podczas bezpośredniej wymiany narkotykowej w samochodzie. Pod nogami pasażera znajdowały się 153 gramy marihuany, kierowca w spodniach miał rówież kokainę. Jak się okazało jeden z mężczyzn był równiez poszukiwany listem gończym. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli ok. 40 tys. złotych na poczet kary.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3 kilogramy marihuany o wartości czarnorynkowej ok. 150 tys. złotych, oraz niewielkie ilości amfetaminy i kokainy. Zatrzymani odpowiedzą za posiadanie i wprowadzanie do obortu narkotyków. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu działa od 2011 roku. Funkcjonariusze tego wydziału, oprócz własnych zadań, nadzorują również pracę wszystkich komórek zwalczających przestępczość narkotykową w całej Wielkopolsce. W latach 2011-2017 policjanci w całym województwie zabezpieczyli prawie pół tony marihuany, ponad 300 kilkogramów amfetaminy, ponad 6 kilogramów kokainy, a także 48 tys. sztuk tabletek ekstazy i niecałe 7 kilogramów haszyszu. Łączna wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków to prawie 74 miliony złotych.




This slideshow requires JavaScript.










 

(Visited 854 times, 1 visits today)

1 thoughts on “Zatrzymani podczas bezpośredniej transakcji narkotykowej

  • 11 lipca, 2018 o 10:00 am
    Permalink

    tak by było do 3 za posiadanie tego zielonego do wstrzykiwanie 🙂 i głupota mieć z 5 g antyfetaminy i z kreskę koksu bo reszta to z koksem to polska mieszanka i na gram z 20% może jest a wiem bo jak badają na policji to wykrywa ile ma procent i raz ktoś miał to było 17% czystej tylko i w pl to było dobre jeszcze albo z 30 % sprzedawali za 2 razy tyle za antyfetamine do 10 a koks pod twarde od 12 do 15 a za poniżej 18 nawet do 25 jak za morderstwo a inne za młodych do 15 a tak lubią w policji jak są cięci nawet na pomówienia wsadzać by ktoś zeznał ,że kupował wcześniej jak był młodszy nawet tak robili wszędzie w pl i były wywiady na yt

    Odpowiedz

Leave a Reply