Inspektorzy pomogli ratować dziecko !

Szybka reakcja kaliskich inspektorów pozwoliła na udzielenie pomocy poszkodowanemu w wypadku 10-letniemu dziecku. Chłopiec ze złamaną kością udową znalazł się szybko w szpitalu, dokąd zabrało go wezwane pogotowie.


26 stycznia 2018 roku w godzinach popołudniowych patrol z kaliskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu udając się na punkt kontrolny, zauważył leżącego przy krawędzi jezdni 10-letniego chłopca otoczonego przez grupę ludzi. Jak się okazało chłopiec ten został chwilę wcześniej potrącony przez samochód osobowy.
Inspektorzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielając jednocześnie potrzebnej pomocy i opieki chłopcu. Po przybyciu pogotowia ratunkowego i Policji inspektorzy nadal zabezpieczali miejsce zdarzenia i kierowali ruchem aż do zakończenia działań funkcjonariuszy Wydziału Wypadkowego z Komendy Miejskiej Policji w Ostrowie Wlkp. Potrącony chłopiec został przewieziony do szpitala w Ostrowie Wlkp, gdzie lekarze stwierdzili, że chłopiec poza złamaniem kości udowej nie doznał żadnych innych urazów wewnętrznych.
(Visited 394 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz