Zatrzymał pijanego kierowcę, który okazał się poszukiwanym przestępcą

Opanowanie nerwów i niezwykła konsekwencja w działaniu mieszkańca Wągrowca doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierującego, który jak się później okazało był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wągrowcu do odbycia kary pół roku pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo.


Cała sytuacja miała miejsce w Wągrowcu, dzień przed wigilią. Wówczas około godziny 20 ulicą Gnieźnieńską jechał pan Paweł wraz z pasażerką. W pewnym momencie zauważyli jak z ulicy Ks. Wujka wyjechał samochód marki Ford Mondeo. Kierowca forda zachowywał się irracjonalnie. Zajmował raz lewy, raz prawy pas ruchu, a na skrzyżowaniu ul. Gnieźnieńskiej z Al. Jana Pawła II, pomimo że znajdował się na pasie z pierwszeństwem przejazdu, zatrzymał się czym wzbudził zamieszanie wśród innych kierujących.

Dla pana Pawła jasnym się stało, że z kierującym coś jest nie tak. Po przejechaniu skrzyżowania, ford zjechał na lewą stronę drogi i zatrzymał się na chodniku. Pan Paweł zatrzymał swój pojazd i podszedł do kierującego fordem. Kiedy tylko otworzyły się drzwi, poczuł silną woń alkoholu z wnętrza auta. Natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki i powiadomił o sytuacji Policję.

Jeszcze kiedy patrol był w drodze, zatrzymany obywatelsko mężczyzna podjął próbę ucieczki z auta. Przesiadł się na miejsce pasażera i wysiadł od strony jezdni. Pan Paweł próbował go zatrzymać, jednak w zatrzymanym narastał agresja i zaczął się wyszarpywać i uciekać. Przeszedł na drugą stronę jezdni, gdzie w trakcie szarpaniny uszkodził rynnę przy domu parafialnym. Wtedy pomocy panu Pawłowi udzieliło dwóch przechodzących mężczyzn. Wspólnie przytrzymali kierowcę Forda do czasu przybycia patrolu Policji.

Po chwili okazało się że w organizmie kierującego fordem znajdowały się niemal 2 promile alkoholu. Pochodzący z Rgielska 50-letni mężczyzna, w ogóle nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu, dodatkowo był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wągrowcu do odbycia kary w związku z wcześniej popełnionym przestępstwem gróźb karalnych. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grożą mu kolejne 2 lata pozbawienia wolności.

Zobacz również …

(Visited 662 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz