ZAMIAST CYFRY STARA SZUFLADA

2 lipca 2018 roku w Pile inspektorzy z miejscowego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu zatrzymali pojazd, w którym zamontowany był tachograf analogowy, czyli tak zwana szuflada, zamiast tachografu cyfrowego.


Zespołem pojazdów należącym do polskiego przewoźnika wykonywany był krajowy transport drogowy artykułów spożywczych. W wyniku kontroli udało się ustalić, że w pojeździe zamontowany został tachograf, którego nie powinno tam być.

Zgodnie z zapisem zawartym w dowodzie rejestracyjnym pojazdu marki Scania jednoznacznie wynikało, że został zarejestrowany, czyli po raz pierwszy dopuszczony do ruchu, 11 grudnia 2006 roku. W myśl obowiązujących przepisów, pojazdy dopuszczone po raz pierwszy do ruchu po dniu 1 maja 2006 roku powinny być wyposażone w tachografy cyfrowe. Użytkowanie tachografu analogowego zamiast tachografu cyfrowego jest tym samym traktowane tak, jakby w pojeździe w ogóle nie było tachografu. Za ten brak wiedzy na temat obowiązujących przepisów, przedsiębiorcę czeka postępowanie administracyjne zagrożono karą w kwocie 3 tysięcy złotych.
(Visited 354 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz