Zakończenie działań kontrolnych obozów harcerskich i kolonii letnich na terenie powiatu nowotomyskiego

Policjanci z Nowego Tomyśla w sezonie letnim, wraz z pracownikami sanepidu, odwiedzali ośrodki wypoczynkowe i obozowiska, gdzie na wakacje przyjeżdżały dzieci i młodzież. Funkcjonariusze zwracali uwagę w szczególności na bezpieczeństwo wypoczywających dzieci oraz warunki, w jakich przebywają. Kontrole te odbywały się cyklicznie, aż do wczoraj. Jak dotąd policjanci nie mieli żadnych zastrzeżeń do organizatorów takich pobytów.

Policjanci z Nowego Tomyśla, jak co roku, podczas wakacji, wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Tomyślu, prowadzili kontrole ośrodków wypoczynkowych i obozowisk, w których odpoczywały dzieci i młodzież.

Pracownicy sanepidu skontrolowali warunki socjalno-bytowe i sanitarne, a policjanci rozmawiali z organizatorami i uczestnikami kolonii o bezpieczeństwie.

W trakcie pogadanek prowadzonych przez policjantów poruszane były tematy związane z akjami policyjnymi pod nazwą: „Dopalacze niszczą życie”, „Bezpieczenie to wiedzieć i znać”, „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, „a także „Dwie strony sieci”.

Policjanci żegnając się ze słuchaczami, życzyli udanego i pełnego wrażeń wypoczynku.

/nowy-tomysl.policja.gov.pl/

Zobacz również …

(Visited 21 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz