Zaginięcie 39-latki z Gortatowa – policjanci zatrzymali męża kobiety [AKTUALIZACJA]

W sobotę 15 czerwca policjanci ze Swarzędza otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 39-latki z Gortatowa. Równolegle z działaniami poszukiwawczymi w terenie funkcjonariusze prowadzili ustalenia operacyjne, które doprowadziły do znalezienia zwłok zaginionej i zatrzymania jej 60-letniego męża. Dzisiaj mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Za popełnione przestępstwo grozi mu dożywocie.

W sobotę  15 czerwca do Komisariatu Policji w Swarzędzu zgłosił się 60-latek, który powiadomił o zaginięciu swojej żony. Według informacji przekazanych policjantom ostatni kontakt z zaginioną miała jej siostra mieszkająca za granicą.  Kobiety rozmawiały ze sobą za pośrednictwem komunikatora internetowego. Policjanci od razu rozpoczęli  poszukiwania zaginionej, w które zaangażowani byli funkcjonariusze nie tylko z Komisariatu Policji w Swarzędzu, ale także z innych jednostek oraz grupy poszukiwawczo-ratownicze. Prowadząc poszukiwania mundurowi dotarli do wszystkich osób, z którymi zaginiona rozmawiała lub spotkała się w ostatnich dniach przed zaginięciem.

We wtorek 18 czerwca policjanci zwrócili się do prokuratury w wnioskiem o wszczęcie śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 39-latki. Z proceduralnego punktu widzenia wszczęcie postępowania przygotowawczego, niezależnie od przyjętej kwalifikacji, umożliwiało przesłuchiwanie świadków, powoływanie biegłych oraz wykonywanie innych czynności nie tylko procesowych, ale również operacyjnych.

Prowadząc czynności związane z zaginięciem osoby policjanci w pierwszej kolejności weryfikują trzy główne hipotezy; świadome zerwanie kontaktów z rodziną, chęć popełnienia samobójstwa oraz sytuację, w której zaginiona osoba mogła paść ofiarą przestępstwa. Z upływem godzin trzecia hipoteza stawała się coraz bardziej prawdopodobna.

Podejrzenia policjantów potwierdziły się kiedy w środę rano w lesie na północno-wschodnich przedmieściach Poznania kryminalni z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Poznaniu znaleźli zwłoki 39-latki. Na miejscu przeprowadzono szczegółowe oględziny z udziałem prokuratora, biegłego medycyny sądowej oraz policyjnych ekspertów z zakresu ujawniania i zabezpieczania śladów. Tego samego dnia policjanci zatrzymali męża 39-latki. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, a wszystkie zebrane w sprawie dowody zostały przedłożone prokuratorowi.

W czwartek 20 czerwca 60-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Poznań-Wilda, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. W najbliższym czasie sąd ustosunkuje się do wniosku prokuratury o aresztowanie mężczyzny.

Za zabójstwo kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci odnaleźli 39-latkę. Kobieta nie żyje. Zatrzymano męża poszukiwanej…

Mł. insp. Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji informuje, że policjanci odnaleźli 39-latkę. Kobieta nie żyje. Jej zwłoki odkryto w lesie w północno-wschodniej części przedmieść Poznania.

Zatrzymano męża 39-latki.

 
Policjanci z Komisariatu Policji w Swarzędzu poszukują zaginionej
 
Ostatni raz widziana była 14 czerwca br. ok. godziny 18:00 kiedy wyszła ze swojego miejsca zamieszkania w Gortatowie gm. Swarzędz. Do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z rodziną.
 
Zaginiona ma 39 lat, ok. 170 cm wzrostu, długie, ciemne, blond włosy, niebieskie oczy. W chwili zaginięcia była ubrana w niebieskie jeansowe spodnie, białą bluzkę oraz brązowe buty.
 
Wszystkich, którzy posiadają informacje, które mogą pomóc w odnalezieniu zaginionej prosimy o kontakt z KP w Swarzędzu pod nr 47 77 148 00 lub o przesłanie informacji mailem na adres dyzurny.swarzedz@po.policja.gov.pl powołując się na nr zgłoszenia SWD – 77598.

Komenda Miejska Policji w Poznaniu

(Visited 671 times, 1 visits today)

Leave a Reply