Za zniszczenie murawy boiska stanie przed Sądem dla Nieletnich

Kolscy policjanci przedstawili zarzuty 16-latkowi, który 21 lutego bezmyślnie uszkodził murawę Boiska Miejskiego w Grzegorzewie. Nastolatek, pożyczonym od kolegi Seicento kręcił na płycie boiska tzw. „bączki”. Zniszczenia wstępnie oszacowano na kwotę co najmniej 600 złotych.

Do zniszczenia Boiska Gminnego w Grzegorzewie doszło wczoraj 21 lutego w godzinach popołudniowych. Akt wandalizmu policjantom zgłosiła pracownica Urzędu Gminy w Grzegorzewie. Wezwani na miejsce stróże prawa ustalili, że czynu tego dopuścił się zaledwie 16-letni mieszkaniec gminy Dąbie. Nastolatek na murawie boiska popisywał się przed znajomymi techniką jazdy tzw. „driftingiem”. Na podmokłej murawie trawiastego boiska wykonywał boczne poślizgi, gwałtownie ruszając i hamując samochodem. Swoim zachowaniem doprowadził do rozjeżdżenia i wyrwania trawy. Zniszczenia nawierzchni płyty boiska, które na co dzień służy lokalnej społeczności, wstępnie oszacowano na kwotę co najmniej 600 złotych. Młodzieniec z uwagi na wiek, za swój nierozważny wybryk odpowie przed Sądem Rodzinnym. Natomiast nieco starszy od niego kolega, który użyczył mu swojego Seicento został ukarany przez policjantów mandatem karnym w kwocie 300 zł za udostępnienie pojazdu osobie nie posiadającej uprawień do kierowania tego typu pojazdami.  

(Visited 276 times, 1 visits today)

One thought on “Za zniszczenie murawy boiska stanie przed Sądem dla Nieletnich

  • 23 lutego, 2019 at 5:18 pm
    Permalink

    sie musiał młody wyszaleć i niespodziewał się że znajdzie się w sadzie ;p nie idzie chyba z duchem techonologii i nie wie o yanosiku xd

    Reply

Dodaj komentarz