Z ŻURAWIEM BEZ ASYSTY PILOTA ! Kara nie będzie mała

Pojazd z ładunkiem ponadgabarytowym na rondzie przy Alejach Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lesznie wiózł 9 lipca podzielny ładunek, na który nie miał zezwolenia. Przejazd przez miasto tak przeciążonego pojazdu stanowił wielką próbę wytrzymałości dla miejscowych dróg.


Inspektorzy z oddziału leszczyńskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu skierowali pojazd na pobliski punkt pomiarowy. Po zatrzymaniu ustalili, że polski przewoźnik transportował elementy żurawia na trasie z Wrocławia do Poznania.

Do kontroli kierowca okazał zezwolenie kategorii piątej, czyli zezwalające na przewóz ładunków niepodzielnych o masie do 60 ton. Pomiary wykazały jednak, że rzeczywista masa zespołu pojazdów znacznie przekroczyła wartość dozwoloną dla kategorii piątej i wyniosła ponad 72 tony. W tym wypadku kierowca powinien posiadać wymagane zezwolenie kategorii siódmej oraz asystę co najmniej jednego pilota.

Pojazd trafił więc na parking strzeżony i tam nastąpi rozładunek części elementów. Przewoźnika czeka postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 15 tysięcy złotych.

(Visited 1 234 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz