Z BUSA NIE ZOSTAŁO WIELE

Dramatyczny widok zastali strażacy, których wezwano na ekspresową „piątkę” w okolice Bojanowa. Trudno im było uwierzyć, że żadna z osób uczestnicząca w zderzeniu pojazdów nie odniosła obrażeń.


Zgłoszenie o zderzeniu dostawczego volkswagena z ciężarówką na 89 km drogi ekspresowej S5, pomiędzy węzłami Bojanowo – Rawicz, wpłynęło do dyżurnego Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu w czwartek 11 lutego 2021 r. o god. 8.09. Na miejsce natychmiast udali się strażacy zawodowi oraz ochotnicy z Bojanowa.

Dowodzący akcją ustalił, że w naczepę stojącego na pasie awaryjnym ciągnika siodłowego daf uderzył dostawczak poruszający się w kierunku Wrocławia. Pojazd miał tak poważne uszkodzenia, że trudno było ustalić jego markę. O dużym szczęściu może mówić kierujący nim mieszkaniec powiatu kościańskiego – poza doznanym szokiem nic innego mu się stało.

Jak wstępnie ustalono, kierowca zestawu pojazdów (ciągnik-naczepa) zatrzymał się pasie awaryjnym z powodu uszkodzenia jednego z kół. Do uderzenia w naczepę doszło w  momencie, gdy próbował oznakować miejsce postoju przy pomocy trójkąta ostrzegawczego.

Działania strażaków polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania akumulatorowego w uszkodzonym pojeździe oraz udzieleniu pomocy policjantom w upłynnieniu ruchu drogowego, który w kierunku Rawicza odbywał się jednym pasem.

Akcja strażaków zakończyła się po 3 godzinach.

Opracowanie: mł.bryg.Krzysztof Skrzypczak,  zastępca komendanta powiatowego PSP

Zdjęcia: JRG KP PSP w Rawiczu/kppsp-rawicz/

(Visited 9 871 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz