Wywieźli do lasu 17-latka i grozili mu bronią !!!

Prokuratura Rejonowa w Wągrowcu nadzoruje śledztwo w sprawie wydarzeń, jakie miały miejsce w nocy z 30 na 31 października 2018r. w miejscowości Łęgowo pow. wągrowiecki. 
Późnym wieczorem 30 października 2018r. do Mikołaja D., 17-letniego


mieszkańca tej miejscowości przyjechał jego znajomy, 19-letni Dawid D. Zawiózł go w ustronne miejsce na teren pobliskiej budowy. Po chwili doszedł do nich kolejny 19-latek – Patryk T., który wycelował do pokrzywdzonego z przedmiotu przypominającego pistolet i zaczął mu grozić pozbawieniem życia a następnie powiedział, że będzie musiał sobie sam wykopać grób. Po chwili odłożył broń i przyłożył do czoła nóż, cały czas wypowiadając groźby. W tym czasie Dawid D. przeglądał telefon pokrzywdzonego. W momencie, gdy Patryk T. odepchnął Mikołaja D. temu udało się uciec. Powiadomił policje, która niezwłocznie zatrzymała obu podejrzanych.

Dawid D. i Patryk T. usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej w Wągrowcu zarzuty pozbawienia wolności małoletniego pokrzywdzonego, gróźb karalnych i zmuszania go do określonego zachowania. Czyny te zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Wągrowcu zastosował wobec obu podejrzanych areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Rzecznik Prasowy /poznan.po.gov.pl/

(Visited 825 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz