Wystartowały targi Budma

Blisko 50 tysięcy uczestników, niemal 1000 wystawców z ponad 30 krajów świata i setki nowości produktowych – we wtorek rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma. Wydarzenie potrwa do 7 lutego.


Targi Budma to jedno z największych wydarzeń tego typu w Europie – miejsce spotkań producentów i dystrybutorów nowoczesnych technologii oraz materiałów budowlanych z przedstawicielami handlu, wykonawcami i inwestorami. 

W uroczystym otwarciu targów wziął udział m.in. Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Cieszę się, że to właśnie w stolicy Wielkopolski architekci, designerzy, czołowi producenci, eksperci i analitycy branży budowlanej spotykają się, żeby porozmawiać o perspektywach jej rozwoju – powiedział prezydent Jacek Jaśkowiak. – Budma zawsze dawała możliwość szerszego spojrzenia na branżę, z uwzględnieniem kontekstu społecznego i środowiskowego. W tym roku to przede wszystkim dotykające nas wszystkich zmiany klimatyczne. Tematyka funkcjonalnego i przyjaznego naturze budownictwa będzie więc z pewnością podczas tegorocznej edycji silnie obecna – dodał. 

Po oficjalnym otwarciu wydarzenia przyznano szereg branżowych nagród, w tym m.in. Nagrody Ministra Inwestycji i Rozwoju, Architecture Budma Award i Złote Medale MTP. Pierwszego dnia targów, oprócz stoisk wystawców, można również zobaczyć zmagania zawodników w Mistrzostwach Polski Młodych Dekarzy i Międzynarodowych Mistrzostwach Parkieciarzy.

Poszczególne gałęzie budowlanki prezentowane są w 8 pawilonach. Łącznie na Budmie i towarzyszących im targach Intermasz, Infratec oraz Targach Kominki zaprezentuje się ok. 1000 wystawców.

W pawilonach 3 i 3A, można znaleźć nowości z zakresu fundamentów, stropów, ścian i posadzek, a także materiałów wykończeniowych, chemii budowlanej oraz drzwi i podłóg. Tu będzie można też porozmawiać o innowacyjnych pomysłach w strefie Start-upów. Pawilon nr 5 wypełniają propozycje okien, osłon, bram, ogrodzeń, ale także najświeższe rozwiązania dedykowane tym produktom – z zakresu automatyki budynków i systemów smart home. W salonie dachów, czyli pawilonie nr 6, można podziwiać pełen asortyment dla branży dekarskiej, włącznie z coraz częściej stosowanymi rozwiązaniami ekologicznych dachów zielonych. 

Temat budownictwa prefabrykowanego, energooszczędnego i pasywnego wybrzmiewać będzie w pawilonie nr 7, a zagadnienia związane z budowaniem w zgodzie z naturą podjęte zostaną również w ramach wydarzeń specjalnych odbywających się podczas targów. Najnowszych rozwiązania dla placu budowy – szalunki, rusztowania, sprzęt pomocniczy i narzędzia będzie można testować w pawilonie 8A. Nie zabraknie też konstrukcji stalowych, zabudowy hal i maszyn budowlanych. 

Podczas Budmy odbędzie się łącznie blisko sto tematycznych szkoleń, konferencji i prelekcji dedykowanych różnym grupom zawodowym. Nie wystarczy wspomnieć o Dniu Dystrybutora, Dniu Inżyniera, Dniu Urbanisty, bo to zaledwie część programu. Na targach odbędzie się również dwudniowe Forum Designu i Architektury D&A, gdzie można będzie spotkać się ze światowej sławy architektami, a także przedstawicielami renomowanych biur i pracowni. 

Więcej szczegółów oraz pełny program wydarzenia dostępny na stronie internetowej www.budma.pl

Koronawirus – dodatkowe środki ostrożności

Grupa MTP, organizator Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma, podjęła dodatkowe środki ostrożności w związku z zagrożeniem koronawirusem. 

– Śledzimy na bieżąco komunikaty udostępniane przez Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) i działamy zgodnie z procedurami – informuje Karolina Nawrot z Centrum Prasowego Grupy MTP. – Jesteśmy też w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu i wykonujemy jej zalecenia. W trakcie targów budowlanych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich funkcjonuje punkt medyczny, w poszerzonym składzie, który jest w stałym kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu oraz z oddziałem zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu.

W toaletach na terenie targów umieszczono podajniki z płynem dezynfekującym, a w pawilonach rozwieszono oficjalny komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego w języku polskim, angielskim i chińskim. Przypomina on, że w przypadku zauważenia u siebie niepokojących objawów, należy zgłosić się do punktu opieki medycznej. W widocznym miejscu znajduje się też numer telefonu -mogą tam dzwonić osoby, które zauważyły coś niepokojącego.

mat. pras. / JZ /poznan.pl/

(Visited 46 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz