WYSOKA PORAŻKA POLEK W PIERWSZYM MECZU MISTRZOSTW ŚWIATA!

MISTRZOSTWA ŚWIATA KOBIET W UNIHOKEJU – SŁOWACJA (BRATYSŁAWA) 2017

W dniu dzisiejszym (02.12.2017) w Bratysławie Reprezentacja Polski zainagurowała udział w Mistrzostwach Świata Kobiet. Pierwszy rywal bardzo trudny bo brązowy medalista poprzednich Mistrzostw Świata Reprezentacja Szwajcarii.

Nie od dzisiaj wiadomo, że Reprezentacja Szwajcarii należy do TOP 4 światowej czołówki unihokeja i wspomniana wyżej TOP 4 znacznie prezentuje wyższy poziom unihokeja niż pozostałe Reprezentacje.

W pierwszym meczu podopieczne trenerów Christera Bertilssona oraz Pawła Ludwichowskiego podejmowały wyzej wymienioną już Reprezentacje Szwajcarii. Spotkanie już na samym początku zaczęło się bardzo źle, ponieważ już w 59 sekundzie Szwajcarki pierwszy raz pokonały naszą bramkarkę Mariolę Szarmach. Kolejną bramkę Polki straciły w trzeciej minucie gry po ładnej ackcji. W pierwszej tercji Szwajcarki zdołały strzelić jeszcze trzy bramki. W 17 minucie pierwszą i jedyną bramkę w dzisiejszym meczu dla Naszej Reprezentacji strzeliła Justyna Krzywak (obecnia zawodniczka Czeskiego zepsołu 1. SC Vitkovice), po asyscie Hanny Samson (grającej na co dzień w polskiej lidze w drużynie z Gdańska). Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 5-1 dla Szwajcarek.

Druga tercja rozpoczęła się od zmiany w naszej bramce za Mariolę Szarmach w naszej bramce pojawiła się 17-sto letnia Patrycja Bernacka, dla której był to debiut na Mistrzostwach Świata Kobiet. Debiuto du udanego Patycja może nie zaliczyć, ponieważ już po niespełna dwóch  minutach musiała wyjmować piłeczkę z siatki. Niestety nie był to koniec koszmaru Patrycji w dzisiejszym spotkaniu w drugiej odsłonie Szwajcarki pokonały ją jeszcze trzy krotnie, co w efekcie po 40 minutach gry przełożyło się na prowadzenie przez naszych rywalek aż 9-1.

W trzeciej ostatniej tercji Szwajcarki kolejny raz pokazały nam, że nie bez przyczyny należą do TOP 4 światowego unihokeja. W ciagu dwudziestu ostatnich minut rywalki strzeliły nam, aż pięć bramek co w końcowym efekcie przełożyło się na wysoką porażkę 14-1.

Warto dodać, że w Reprezentacji Polski grają zawodniczki z naszego województwa zawodniczki PKS MOS Zbąszyń: Magdalena Marek oraz Joanna Szelzchen.

W dniu jutrzejszym Reprezentacja Polski rozegra swój drugi mecz, a rywal kolejny raz bardzo trudny bo Reprezentacja Szwecji początek spotkania o godzinie 16:00.