Wyśmienity start w I lidze podnoszenia ciężarów nowotomyskich sztangistów

Kolejny raz w barwach Spółdzielczej Grupy Bankowej z Poznania – Wyśmienity start w I lidze podnoszenia ciężarów nowotomyskich sztangistów

W sobotę 9 września, na pomostach w Oławie, Mroczy, Ciechanowie, Radomsku, Siedlcach, Zielonej Górze i Piekarach Śląskich odbędą się turnieje trzeciej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski 2017, czyli I i II ligi podnoszenia ciężarów.Zawodnicy LKS „Budowlani – Całus” SGB Nowy Tomyśl, którzy w lidze, również w tym roku  startowali w barwach Spółdzielczej Grupy Bankowej z Poznania, na tę trzecią rundę pojechali do Zielonej Góry. Nowotomyślan reprezentowała szóstka zawodników: Patrycja Piechowiak (w każdym zespole może być jedna kobieta), Martin Stasik, Radosław Jarnut, Arkadiusz Mocny, Damian Keller i najmłodszy Szymon Lisiak. Do ogólnego wyniku drużyny liczy wynik pięciorga najlepszych zawodników. Na pomoście w Zielonej Górze nasi zawodnicy rywalizowali z AKS Myślibórz, UKS Zielona Góra. Niestety na zawody nie dotarli zawodnicy z KS Talent Wrocław i rywalizacja odbywała się pomiędzy trzema wspomnianymi drużynami. Przed startem zapytaliśmy trenera „Budowlanych – Całus” SGB, jakie ma oczekiwania co do startu swoich zawodników:
To ważny start, decydujący o naszym miejscu w ligowej tabeli. Jesteśmy na pewno zmotywowani do walki o jak najlepsze miejsce. Realnie patrząc liczę, że będziemy mieli siódmą lokatę. Jeśli tak będzie, to naprawdę i zawodnicy i my trenerzy będziemy bardzo zadowoleni. W pierwszej lidze startuje dwanaście najlepszych zespołów w Polsce. Dla nas utrzymanie się w pierwszej lidze i to w tak dobrym stylu, to moim zdaniem sukces. Tym bardziej, że w tym sezonie ligowym startowaliśmy bez Piotra Kudłaszyka, który leczy kontuzję. Z wynikami, które średnio zdobywa Piotr mielibyśmy mniej więcej dwieście punktów więcej.
Nowotomyślanie i tym razem nie zawiedli, ponieważ osiągneli najlepszy wynik wśród startujących w Zielonej Górze zespołów.


Oto wyniki: AKS Myślibórz – 1334,1 pkt, UKS Zielona Góra – 1492,7 pkt, LKS „Budowlani – Całus” SGB Nowy Tomyśl – 1646,8. Po zakończeniu rywalizacji w całym kraju, okazało się, że wynik który uzyskali nasi zawodnicy jest szóstym wynikiem w tym rzucie. Można powiedzieć, że był to iście sprinterski finisz LKS „Budowlani – Całus” SGB Nowy Tomyśl, tym bardziej iż wynik ten pozwolił na pokonanie najbliższego rywala w tabeli, czyli zawodników MAKS Tytan Oława i w ostatecznej klasyfikacji, sztangiści z Nowego Tomyśla zajęli wyśmienite szóste miejsce. Tak skomentował to prezes klubu Jerzy Nowak:
To bardzo dobra wiadomość i dla nas ogromny sukces. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że uda nam się przeskoczyć klub z dolnośląskiej Oławy. Jednak jak widać w sporcie nic wcześniej nie można zakładać, tylko trzeba walczyć o jak najlepszy wynik za każdym razem gdy staje się na ciężarowym pomoście. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Bardzo dziękuje wszystkim, którzy pomogli w tym sukcesie. Zawodnikom, trenerom, działaczom. Bardzo dziękuje nowotomyskim kibicom, którzy dopingowali nas kiedy my organizowaliśmy rozgrywki ligowe. Jednak przede wszystkim należą się podziękowania Spółdzielczej Grupie Bankowej z Poznania, dzięki której mogliśmy w ogóle w lidze wystartować. Oni nam pomogli, a my z dumą reprezentowaliśmy ich barwy. Cieszę się, ze są jeszcze w Polsce firmy, menadżerowie czy właściciele firm, którzy chcą być mecenasami sportu.
Na koniec warto podać punktowe wyniki,


jakie osiągneli nasi sztangiści w tym ligowym rzucie: Martin Stasik – 361,2; Patrycja Piechowiak – 348,7; Radosław Jarnut – 327,5; Arkadiusz Mocny – 323,3; Damian Keller – 286,1; Szymon Lisiak – 253,4.
A tak wygląda ostateczna tabela I ligi, po trzecim rzucie (cztery najlepsze zespoły, będą jeszcze miały jedna rundę decydującą o miejscach na podium).
1. KS Budowlani Opole – 6044,8 pkt.
2. MGLKS Tarpan Mrocza – 5739,1 pkt.
3. CLKS Mazovia Ciechanów – 5509,2 pkt.
4. KPC Górnik Polkowice – 5170,9 pkt.
5. ŁKS Orlęta Łuków – 5115,3 pkt.
6. LKS „Budowlani – Całus” SGB Nowy Tomyśl – 4989,3 pkt.
7. MAKS Tytan Oława – 4969,6 pkt.
8. UKS Impuls Warszawa – 4930,9 pkt.
9. UMLKS Radomsko – 4882,1 pkt.
10. MLKS Lechia Sędziszów Małopolski – 4832,4 pkt.
11. MKS Strat Grudziądz – 4808,1 pkt.
12. LKS Polwica Wierzbno – 4679,2
Jak widać nowotomyscy sztangiści mieli niewielka stratę do poprzedzających ich w tabeli zespołów i w optymalnym składzie mogliby powalczyć nawet o czwarte miejsce. Czekamy zatem na kolejny ligowy sezon i start w nim zawodników LKS „Budowlani – Całus” SGB Nowy Tomyśl. Najpierw jednak przed nami emocje startów Martina Stasika i Kacpra Przybyła w Mistrzostwach Europy do lat 17 w Prisztynie. Dużą szansę na start w mistrzostwach Europy do lat 20 w stolicy Albanii Tiranie, ma Paulina Kudłaszyk.
(Visited 205 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz