Mieszkańcy Nowego Tomyśla zatrzymani w związku z posiadaniem dużych ilości narkotyków.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu oraz policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali trzy osoby, w związku z posiadaniem dużych ilości narkotyków. Łącznie zabezpieczono około 500 gramów narkotyków.


Nad sprawą od dłuższego czasu pracowali policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej.


Były to wspólne działania operacyjne nowotomyskich kryminalnych oraz policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Sprawa nabrała tempa 16 sierpnia 2017 roku, gdy do nowotomyskich mundurowych wpłynęła informacja o planowanym transporcie narkotyków z Poznania do Nowego Tomyśla. O godzinie 19:40 na skrzyżowaniu Opalenica-Bukowiec policjanci zauważyli przedmiotowy pojazd i natychmiast przystąpili do jego zatrzymania.

Był to strzał w dziesiątkę. Wewnątrz pojazdu siedziały dwie osoby, 32-letni kierowca oraz jego 28-letni kolega, oboje z Nowego Tomyśla. Przy pasażerze stróże prawa znaleźli woreczek z zawartością amfetaminy. Przy kierowcy natomiast mundurowi początkowo nic nie ujawnili. Jednak jego nerwowe zachowanie zdradzało, że może mieć coś na sumieniu. Przystąpiono więc do szczegółowego przeszukania pojazdu, którym osoby się poruszały.

W bagażniku, w miejscu gdzie powinno znajdować się koło zapasowe, policjanci ujawnili prostokątną paczkę, która bardzo szczelnie oklejona była taśmą klejącą. Okazało się, że w jej wnętrzu jest 100 gram marihuany. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeniu do policyjnego aresztu w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

To jednak nie koniec sprawy i zatrzymań. Następnego dnia zatrzymano mieszkańca Poznania, który dzień wcześniej udzielił narkotyki dwójce wspomnianych wyżej osób. W jego mieszkaniach policjanci ujawnili blisko 300 gramów różnego rodzaju narkotyków.

Łącznie policjanci zabezpieczyli w tej sprawie około 500 gramów narkotyków, które nie trafią na czarny rynek.

Sprawa w dalszym ciągu jest rozwojowa i nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Cała trójka zatrzymanych osób usłyszała już zarzuty. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 5 lat więzienia.


(Visited 1 665 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz