WYPADŁ KLOCEK HAMULCOWY [ZDJĘCIA, FILM]

Wstępna kontrola techniczna od razu wywołała zdziwienie inspektorów konińskiej inspekcji. Obok koła pojazdu na punkcie kontrolnym w Żdżarach leżał zniszczony klocek hamulcowy. Podejrzenie niesprawnego układu hamulcowego było pewne.

Na podstawie przeprowadzonej 5 października kontroli stanu technicznego pojazdu litewskiego przewoźnika,


inspektorzy z oddziału konińskiego wielkopolskiej inspekcji transportu drogowego stwierdzili brak klocka hamulcowego na osi drugiej po prawej stronie ciężarówki.

W momencie skierowania pojazdu do rutynowej kontroli inspektorzy usłyszeli hałas dobiegający z okolicy kół, który świadczył o zużyciu lub uszkodzeniu klocków hamulcowych. W trakcie zatrzymywania pojazdu część klocka hamulcowego, płyta nośna, wypadła na drogę. Klocek hamulcowy wysunął się z jarzma hamulcowego na skutek rozwarstwienia oraz zużycia się materiału ściernego. Dalsza jazda okazałą się niemożliwa. Kierowca wyjaśnił, że nie skontrolował stanu technicznego pojazdu, tym samym nie zdawał sobie sprawy z niesprawności układu hamulcowego.

Przedsiębiorstwo nie utrzymało pojazdu w stanie zapewniającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dodatkowo inspektorzy zwrócili uwagę na odległy rok produkcji opon, które miały już jedenaście lat. Wykonywanie przewozów drogowych na tak starych oponach może okazać się niebezpieczne. Przedsiębiorcy grozi kara w wysokości 2 tysięcy złotych.

(Visited 901 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz