Debata społeczna w Nowym Tomyślu

W środę 6 listopada br. o godzinie 17:00 na sali Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu odbyła się powiatowa debata społeczna, która poświęcona była szeroko rozumianemu bezpieczeństwu. Spotkanie to miało na celu zdiagnozowanie problemów i oczekiwań społeczeństwa.


W zorganizowanej debacie z ramienia nowotomyskiej Policji udział wzięli: Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu insp. Jarosław Żurek, Naczelnik Wydziału Prewencji podkom. Arkadiusz Pelc, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Mariusz Piosik oraz Dzielnicowi z rejonu nowotomyskiego.

Wśród zebranych nie zabrakło również Zastępcy Burmistrza Nowego Tomyśla Pani Grażyny Pogonowskiej, Burmistrza Zbąszynia Pana Tomasza Kurasińskiego, Zastępcy Burmistrza Opalenicy Pana Pawła Jakubowskiego, przedstawicieli Rady Miejskiej, a także przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu Pana Andrzeja Łacińskiego.

Podczas debaty przypomniano narzędzia komunikowania się z Policją, do których należy m.in. aplikacja mobilna „Moja Komenda”. Ponadto omówiono funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przedstawiono także analizę stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu nowotomyskiego.

W dalszej części debaty mieszkańcy zgłaszali swoje problemy i wnioski mogące wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa.

Debaty mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Pozwalają także na wymianę informacji między Policją a mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.

/nowy-tomysl.policja.gov.pl/

 
Zobacz również …

(Visited 317 times, 1 visits today)

Leave a Reply