Wypadek ze skutkiem śmiertelnym

Na drodze krajowej nr 32 pomiędzy stacją paliw Orlen, a rondem Powstania Wielkopolskiego doszło do śmiertelnego w skutkach zdarzenia drogowego. Ofiarą okazała się poruszająca się pieszo kobieta. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczynę zdarzenia.


13.01.2021 r. ok.godz. 18:00 dyżurny wolsztyńskiej jednostki policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 32 pomiędzy stacją paliw Orlen, a rondem Powstania Wielkopolskiego. Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji.

Policjanci ustalili że doszło do śmiertelnego potrącenia pieszej – kobiety w wieku 53 lat, mieszkanki Tłok przez kierującego ciągnikiem siodłowym Scania z naczepą.

Jak wykazało przeprowadzone badanie, mężczyzna był trzeźwy. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora przeprowadzono oględziny oraz przesłuchano uczestnika i świadka zdarzenia. Zwłoki kobiety zabezpieczone zostały do badań sekcyjnych. Przez kilka godzin droga krajowa była zablokowana, policjanci wyznaczyli objazd przez Karpicko.

W sprawie wypadku wszczęte zostało postępowanie, w toku którego wyjaśniane będą przyczyny i okoliczności zdarzenia.

fot. Roland Buśko/wolsztyn.policja.gov.pl/

(Visited 12 096 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz