Wypadek z udziałem trzech samochodów osobowych

W środę 20 lipca 2022 roku na drodze krajowej numer 15 w miejscowości Lipowiec (gmina Koźmin Wielkopolski) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala.
Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 12:03. Do zdarzenia dyżurny operacyjny powiatu skierował dwa zastępy z  Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz po jednym zastępie z jednostek OSP Koźmin Wielkopolski i OSP Czarny Sad. Na miejsce udała się również Grupa Operacyjna pod dowództwem pełniącego obowiązki  komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie.  

Na miejscu w wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że doszło do zdarzenia z udziałem trzech samochodów osobowych. Jeden pojazd znajdował się w rowie, a pozostałe samochody stały na drodze blokując ruch kołowy w dwóch kierunkach. Na miejscu przed przybyciem zastępów straży pożarnej był Zespół Ratownictwa Medycznego i patrol Policji. Osoby biorące udział w zdarzeniu samodzielnie opuściły rozbite środki transportu. Dwie osoby były już pod opieką personelu medycznego, a pozostali uczestnicy nie uskarżali się na żadne dolegliwości.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W rozbitych pojazdach odłączono akumulatory oraz zabezpieczono wycieki płynów technicznych. Na czas prowadzonych działań policja wprowadziła objazdy, a strażacy pomogli w realizacji tego zadania. Personel medyczny po przeprowadzonych badaniach podjął decyzje o przewiezieniu dwóch osób do Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Po zrealizowaniu czynności przez funkcjonariuszy policji, z miejsca zdarzenia zostały usunięte uszkodzone pojazdy oraz pozostałości po zdarzeniu drogowym. Na tym działania zakończono i zastępy wróciły do miejsca stacjonowania.

Działania straży pożarnej trwały 3 godziny i 11 minut.

Opracował: st. kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: Archiwum KP PSP Krotoszyn

(Visited 10 109 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz