Wypadek w Przyłęku! Na miejscu śmigłowiec LPR [AKTUALIZACJA]

W miejscowości Przyłęk (powiat nowotomyski) doszło dziś do poważnego wypadku przy pracy.
19-letni mężczyzna doznał urazu brzucha i został przetransportowany do szpitala.




Na miejscu działały wszystkie służby ratunkowe – straż pożarna, policja oraz zespół ratownictwa medycznego.
Poszkodowany był przytomny w chwili przekazania pod opiekę lekarzy.

Okoliczności zdarzenia są obecnie ustalane przez odpowiednie służby.

 

Skoordynowane działania służb w Przyłęku

22 października 2025 r. o godzinie 14:01 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o wypadku w jednym z zakładów zajmującym się obróbką drewna w miejscowości Przyłęk.




Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego zadysponował do działań dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Tomyślu oraz grupę operacyjną z KP PSP w Nowym Tomyślu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano mężczyznę z urazem jamy brzusznej, na miejscu obecny był również Zespół Ratownictwa Medycznego który udzielał pomocy osobie poszkodowanej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz koordynacji działań ratowniczych wraz z lekarzem Zespołu Ratownictwa Medycznego. Ratownicy ustabilizowali drewniany element tkwiący w ciele poszkodowanego i przetransportowali mężczyznę do karetki pogotowia. Na miejsce zadysponowano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak ostatecznie poszkodowanego przewieziono do szpitala karetką pogotowia.

Opracowanie i zdjęcia: mł. kpt. Szymon Maciejewski

(Visited 4 170 times, 1 visits today)

Leave a Reply