WYPADEK NA DRODZE KRAJOWEJ NR 25

8 lutego 2021 r. przed godz. 15.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Posada, gmina Stare Miasto.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego, samochodu dostawczego oraz dwóch samochodów ciężarowych. W jednym z samochodów ciężarowych znajdował się uwięziony mężczyzna. Droga krajowa nr 25 została całkowicie zablokowana. Na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do uwięzionego kierowcy samochodu ciężarowego przy pomocy urządzeń hydraulicznych oraz ewakuowaniu go z pojazdu. Poszkodowany został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego, którego następnie wraz z kierowcą samochodu osobowego przetransportowano do szpitala.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Liściec Wielki, OSP Główiew oraz OSP Modła Królewska. 

Tekst: st. kpt. Sebastian Andrzejewski

Zdjęcia: JRG Nr 2 w Koninie

(Visited 40 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz