CZOŁOWO W DRZEWO

Do szpitala w Lesznie trafił 41-letni obywatel Turcji, po tym jak auto którym kierował wypadło z jezdni, otarło się o murowany przystanek autobusowy, a następnie uderzyło w drzewo.


Zdarzenie miało miejsce w niedzielę 7 lutego 2021 r. ok. 15.30 na drodze wojewódzkiej  nr 309 pomiędzy Goliną Wielką a Dąbrówką. Mieszkający w Poznaniu obcokrajowiec jechał w kierunku Rawicza. Na wysokości Wydartowa Drugiego auto (citroen xsara), którym kierował  najprawdopodobniej wpadło w poślizg i zakończyło jazdę na drzewie, kilkadziesiąt metrów poza jezdnią. Rannemu mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy, a kilkanaście minut później został przejęty przez zespół ratownictwa medycznego i przewieziony do szpitala.

Ku przestrodze należy dodać, że w bagażniku citroena przewożona była, bez żadnego zabezpieczenia, 11 kg butla na gaz propan-butan.

W trwających ponad godzinę działaniach ratowniczych uczestniczyli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Izbicach. Czynnościami jakie wykonali (poza opisanymi wyżej) były:  zabezpieczenie miejsca i odłączenie zasilania akumulatorowego w zniszczonym pojeździe.

Na drogach panują trudne warunki podróżowania. Apelujemy zatem do kierowców o bezpieczną jazdę.

Opracowanie: mł.bryg.Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP

Zdjęcia: OSP Izbice/kppsp-rawicz/

(Visited 463 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz