Wypadek drogowy na trasie Szamotuły – Ostroróg, dwie osoby poszkodowane przewiezione do szpitala

W sobotę, 6 lipca 2024 roku o godz. 0.48 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o uderzeniu samochodu osobowego w drzewo oraz dwóch osobach poszkodowanych na drodze wojewódzkiej nr 184 w miejscowości Szczepankowo gm. Ostroróg.


Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Ostroróg, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w drzewo. Kierujący i pasażer opuścili pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym do czasu przybycia ZRM, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Dwie osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników ZRM zostały przewiezione do szpitala w Szamotułach.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (13 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. ogn. Łukasz Kawka, KP PSP Szamotuły
Zdjęcia: st. asp. Michał Klimek, JRG Szamotuły

 

 

(Visited 1 145 times, 1 visits today)

Leave a Reply