Wypadek drogowy na trasie Szamotuły – Oborniki, jedna osoba poszkodowana

W czwartek, 11 lipca 2024 roku o godz. 3.00 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o uderzeniu samochodu dostawczego w drzewo oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze wojewódzkiej nr 187 w miejscowości Szamotuły.


Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały pojazdy Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód dostawczy, który uderzył bokiem w drzewo. Kierujący został wydobyty z pojazdu przez świadka zdarzenia przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przybycia ZRM, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: st. ogn. Łukasz Kawka, KP PSP Szamotuły
Zdjęcia: asp. sztab. Maciej Maćkowiak, JRG Szamotuły

/kppsp-szamotuly/

 

 

(Visited 88 times, 4 visits today)

Leave a Reply