Tragiczny wypadek drogowy w gminie Rakoniewice. Nie żyje potrącona kobieta

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło na drodze krajowej nr 32 na wysokości skrzyżowania do miejscowości Goździn na odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Ruchocice, a Rakoniewice.


Kierująca pojazdem osobowym marki BMW potrąciła przebiegającą przez jezdnię młodą kobietę. Mimo natychmiastowej pomocy oraz szybkiego transportu śmigłowcem, 21-letnia mieszkanka gminy Rakoniewice po kilku godzinach zmarła w jednym z poznańskich szpitali.

 6 lutego br, doszło do wypadku drogowego z udziałem osoby pieszej. Według wstępnych ustaleń policjantów z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego wynika, że najprawdopodobniej 21-letnia mieszkanka gminy Rakoniewice przebiegając z lewej na prawą stronę jezdni została potrącona przez jadący drogą z pierwszeństwem pojazd osobowy marki BMW. Poszkodowana została przetransportowana śmigłowcem do jednego z poznańskich szpitali. Niestety po kilku godzinach od zdarzenia kobieta zmarła.

Na miejscu wypadku policjanci wspólnie ze strażakami podjęli również akcję ratunkową wobec 31-letniej mieszkanki powiatu wolsztyńskiego, która kierowała pojazdem, jednakże najprawdopodobniej pod wpływem silnego stresu straciła przytomność.

Niestety, ale mimo tak wielu policyjnych apeli, programów profilaktycznych i kampanii społecznych nadal zbyt dużo pieszych ginie na polskich drogach.

W całej Wielkopolsce Policja przez cały czas odnotowuje nadal utrzymującą się wysoką ilość zdarzeń drogowych. Najbardziej narażoną na niebezpieczeństwo na drogach kategorią uczestników ruchu są właśnie piesi i rowerzyści. Co czwarta osoba, która ginie na drogach to pieszy, a co piąta osoba ranna biorąca udział w zdarzeniu drogowym, to również niechroniony uczestnik ruchu drogowego. W związku z tym od 7 lutego br. w całej Wielkopolsce rusza kolejna edycja działań NURD, których zadaniem jest eliminowanie negatywnych zachowań wszystkich uczestników ruchu drogowego.(Visited 1 115 times, 1 visits today)

Leave a Reply