Wybuch gazu w budynku wielorodzinnym

Dziś w Petrykach (powiat kaliski) doszło do wybuchu gazu nagromadzonego w budynku wielorodzinnym. Na miejsce zdarzenia udała się wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg.


Na skutek zdarzenia 2 osoby zostały ranne, a 11 ewakuowano. Nadzór budowlany wyłączył z użytkowania część budynku. Osobom poszkodowanym udzielono niezbędnej pomocy.

/poznan.uw.gov.pl/

15 kwietnia 2018 r. około godz. 7.12 w Petrykach (gm. Stawiszyn) na pierwszym piętrze wielorodzinnego bloku doszło do wybuchu nagromadzonego gazu propan-butan. Działania strażaków polegały na ugaszeniu palącego się wyposażenia kuchni i wyciągnięciu z mieszkania 11-kg butli gazowej, którą następnie schładzano. Mieszkańcy opuścili swoje przed przybyciem strażaków, ale sprawdzono cały budynek pod kątem przebywania jeszcze innych osób i ewentualnej obecności gazu. Z 12 lokatorów, którzy przebywali w czasie wybuchu w budynku, dwie osoby zostały zabrane do szpitala przez Pogotowie. Przystąpiono również do oddymiana budynku wentylatorem nadciśnieniowym oraz usunięciu na zewnątrz tlących się mebli z mieszkania.

Pod nadzorem przybyłego na miejsce zdarzenia Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który podjął decyzję o wyłączeniu z użytkowania prawego skrzydła budynku, strażacy podstemplowali sufit w dwóch pomieszczeniach oraz wygrodzili części terenu przed dostępem osób postronnych.

W działaniach trwających ponad 6 godzin wzięło udział 25 strażaków i 6 zastępów w tym 2 zastępy OSP Stawiszyn.

Opracował: st. kpt. Radosław Marek

Zdjęcia: mat. operacyjne KM PSP w Kaliszu

(Visited 307 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz