Wracają na praktyki, reszta zajęć zdalnie

Po feriach  młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wraca na praktyki zawodowe, które będą się odbywały na terenie placówki. Pozostałe zajęcia z nauczania ogólnego -podobnie, jak uczniowie z innych polskich szkół- mają odbywać się  zdalnie, aż do odwołaniaPodopieczni, wychowawcy i nauczyciele  są zobowiązani do zachowania wszelkich reżimów sanitarnych.


Przede wszystkim bezpieczeństwo młodzieży i kadry wychowawczo-nauczycielskiej- na to stawia Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie przygotowując placówkę do ponownego przyjęcia uczniów tuż po feriach zimowych. W zależności od tego, do której klasy szkoły branżowej chodzą uczniowie- praktyczna nauka zawodu będzie się odbywała  raz lub dwa razy  w tygodniu.

  Jesteśmy w stanie tak zorganizować zajęcia w szkole branżowej I stopnia  i szkole podstawowej, że młodzież miała  zapewnioną bezpieczną odległość na warsztatach szkoleniowych. Oczywiście maseczki są  obowiązkowe, podobnie jak  dezynfekcja rąk. – wyjaśnia Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.

 Oprócz zachowania podstawowych zasad sanitarnych  wciąż konieczne jest zachowanie dystansu społecznego.

 – Młodzież ucząca się w pleszewskim Centrum  ten ostatni warunek spełnia również  dzięki temu, że nie musi  mieć kontaktu z osobami z zewnątrz. W ten sposób ograniczone jest  ryzyko zakażenia  Wszyscy musimy pamiętać, że  koronawirus jest bardzo podstępny i niebezpieczny. Uczniowie mają więc świadomość, że muszą przestrzegać określonych zasad, aby uniknąć zainfekowania.– dodaje zastępca dyrektora.

 Do CKiW OHP  od poniedziałku wraca młodzież ucząca się w zawodzie stolarza, cukiernika, kucharza, krawca, fryzjera, murarza – tynkarza,  kelnera  oraz montera zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.  Pojawią się też nowi uczniowie, którzy mimo trwającego roku szkolnego postanowili zmienić szkołę i wybrali Centrum.

 

(Visited 25 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz