Wolsztyn – Policjanci i Strażacy wspólnie w akcji „Spokrewnieni Służbą”

Codzienność policjantów i strażaków to służba na rzecz innych – dbałość o porządek publiczny i bezpieczeństwo. Wolsztyńscy mundurowi mieli okazję, by udowodnić, że słowo „służba” można rozumieć na wiele sposobów. Włączając się w akcję SpoKREWnieni służbą przekazali najcenniejszy dar, który może uratować chorych lub ofiary wypadków. Kolejna – trzecia w ramach akcji – zbiórka krwi odbędzie się w najbliższy poniedziałek w wolsztyńskim LO.

Ogólnopolska zbiórka krwi „SpoKREWnieni służbą” odbywa się pod patronatem szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka na terenie całej Polski. Jej inauguracja przypadła 1 marca br. w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ta data została wybrana nieprzypadkowo. To święto państwowe ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia antykomunistycznego, którzy przelewali krew w obronie niepodległości Polski.

Akcja „SpoKREWnieni służbą” to hołd dla Żołnierzy Wyklętym, którzy zapłacili najwyższą cenę za to, żeby Polska mogła być wolna, a jednocześnie realna pomoc dla tych, którzy tej pomocy potrzebują – chorych i ofiar wypadków, z którymi w codziennej służbie stykają się zarówno strażacy, jak i policjanci.

Akcja ma charakter otwarty. Oddawanie krwi to przekazywanie daru życia, jak w dniu inauguracji podkreślił minister Mariusz Błaszczak. Mundurowi zachęcają, by za ich przykładem włączyło się w nią jak najwięcej osób. Najbliższa okazja nadarzy się już 27 marca br. od godz. 09:00 do 14:00. Zbiórka krwi przeprowadzona zostanie w wolsztyńskim Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Poniatowskiego 7.

Wojciech Adamczyk/ RKG

Czytaj również …

(Visited 344 times, 1 visits today)

Leave a Reply