WOLSZTYN: 5 kolizji w weekend. Policjanci apelują o bezpieczną jazdę

W poniedziałek oraz w sobotę i niedzielę na drogach, powiatu wolsztyńskiego, doszło łącznie do 5 zdarzeń drogowych. Szczęśliwie w żadnym z nich uczestnicy nie odnieśli obrażeń zagrażających życiu. W efekcie jednego ze zdarzeń potrącony został rowerzysta poruszający się drogą pomiędzy Adamowem i Starą Dąbrową. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i dostosowanie się do coraz trudniejszych warunków atmosferycznych.


Trudne warunku atmosferyczne, jazda z prędkością niezapewniającą panowania nad pojazdem oraz pod wpływem alkoholu, a miejscami również pojawiająca się na drodze zwierzyna leśna przyczyniają się do występowania wielu zdarzeń drogowych. W miniony weekend oraz dziś (20 listopada) na drogach naszego powiatu doszło w sumie do 5 kolizji, w których szczęśliwie niezagrażających życiu obrażeń doznali ich uczestnicy. Skutkami zdarzeń były głównie uszkodzenia pojazdów, ale odnotowano także inne uszkodzenia, np. ogrodzenia posesji.

18 listopada ok.godz. 14:30 na ul. Szkolnej w Solcu kierujący Volkswagenem Golfem 18-letni mieszkaniec sąsiedniej miejscowości w wyniku niedostosowania prędkości jazdy do warunków drogowych stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. W efekcie uszkodzeniu uległ samochód oraz brama i betonowe elementy ogrodzenia. Mężczyzna był trzeźwy. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem 1100 złotych.

Tego samego dnia ok.godz. 23:30 policjanci zostali poinformowani o potrąceniu rowerzysty, do którego doszło na drodze pomiędzy Adamowem i Starą Dąbrową. Mężczyzna został przewieziony do wolsztyńskiego szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy. Szczęśliwie obrażenia, jakich doznał nie zagrażały jego życiu.  Badanie alkotestem, wykazało, że był trzeźwy. Policjanci poszukują sprawcy zdarzenia. Osoby, które przejeżdżały wskazaną powyżej drogą w godzinach 22:30-23:30 i mogą przyczynić się do ustalenia personaliów sprawcy zdarzenia proszone są o kontakt z wolsztyńską jednostką policji pod numerem telefony 47 77 28 200.

Natomiast w poniedziałek, w godzinach porannych w Gościeszynie kierujący ciężarowym DAF-em z przyczepą 50-letni mieszkaniec Tłok na łuku drogi nie dostosował prędkości jazdy do warunków i doprowadził do zderzenie z Hyundaiem, kierowanym przez mieszkańca Gościeszyna. Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że sprawca zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało na stan po użyciu alkoholu – 0,14 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu (0,29 promila w organizmie). Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i nałożyli na niego mandat w wysokości 2500 zł.

Pozostałe zdarzenia nie zaowocowały poważniejszymi  uszkodzeniami pojazdów oraz co najważniejsze nie przełożyły się na obrażenia ich uczestników.

Bądźmy rozważni i ostrożni za kierownicą – apelują policjanci.

źródło: KOMENDA POWIATOWA POLICJI W WOLSZTYNIE

 

 

(Visited 114 times, 1 visits today)

Leave a Reply