Wojewoda gościł w powiecie nowotomyskim

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk gościł w powiecie nowotomyskim. Wizyta w regionie miała związek z otwarciem przebudowanej drogi powiatowej w Przyprostyni oraz wystawy, którą można oglądać w holu starego dworca kolejowego w Zbąszyniu.


Odcinek powiatowej drogi Przyprostynia – Chobienice był realizowany w ramach środków pozyskanych z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych i środków własnych powiatu nowotomyskiego. Oprócz przebudowy i remontu odcinka, na długości prawie 2 km wybudowana została droga pieszo-rowerowa.

W uroczystości oprócz wojewody uczestniczyli m.in. poseł na Sejm Marta Kubiak, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz wykonawcy inwestycji.

Wojewoda goszcząc w powiecie nowotomyskim zapoznał się z pracami prezentowanymi na wystawie poświęconej 150. rocznicy powstania linii kolejowej biegnącej przez Zbąszyń. Większość z czarno-białych zdjęć pochodzi z zakładu fotograficznego Sikorskiego funkcjonującego dziesiątki lat temu w tym mieście. Na zdjęciach uwiecznione są najważniejsze wydarzenia z życia dworca, kolejarzy i ich rodzin. Na planszach przedstawione są też stare mapy i dokumenty. Wystawę przygotował oraz z pasją prezentował Pan Wojciech Olejniczak.

/poznan.uw.gov.pl/

(Visited 181 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz