WŁAMYWACZ I JEGO WSPÓLNICZKA ZATRZYMANI

Policjanci zatrzymali 33-latka podejrzanego o dokonanie szeregu włamań na terenie Środy i Swarzędza. Zarzuty usłyszała również partnerka włamywacza. Śledczy zabezpieczyli skradzione mienie oraz narzędzia używane do włamań.


Policjanci Wydziału Kryminalnego średzkiej komendy pracowali nad wyjaśnieniem spraw związanych z włamaniami, do których doszło w ostatnim czasu na terenie miasta. Efektem pracy śledczych było ujęcie sprawcy na gorącym uczynku. W nocy 9 grudnia br. policjanci zatrzymali 33-latka w rejonie zaplecza jednego ze sklepów. Funkcjonariusze znaleźli przy nim sprzęt, który używał do włamań.

Ponadto cały materiał dowodowy zgromadzony w tej sprawie pozwolił ustalić, że mężczyzna ten jest sprawcą pięciu włamań do różnych punktów handlowych na terenie Środy i jednego w Swarzędzu.  Policjanci ustalili również, że w  dokonywaniu włamań pomagała mu partnerka. 33-latka również została zatrzymana i usłyszała zarzuty. Podczas przeszukań miejsc, które użytkował włamywacz, detektywi odnaleźli część skradzionych przedmiotów. Wśród nich sporo wyrobów tytoniowych.

W oparciu o dowody, które zgromadzili śledczy, prokurator wnioskował o zastosowanie wobec włamywacza środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do twego, zatem 33-latek oczekiwać będzie na rozprawę w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Edyta Kwietniewska/IL

(Visited 163 times, 1 visits today)

Leave a Reply