WŁAMAŁ SIĘ DO DOMU I UKRADŁ ALKOHOL… ZOSTAŁ ZATRZYMANY PRZEZ POLICJANTÓW

Za kradzież z włamaniem odpowie 41-letni mieszkaniec gminy Wronki. Mężczyzna jest podejrzewany o to, że włamał się do domu letniskowego i ukradł alkohol. Włamując się zniszczył rolety i szyby w oknach. Grozi mu do 10 lat więzienia.


4 listopada br. policjanci z Szamotuł otrzymali zawiadomienie o włamaniu do domu letniskowego w Chojnie. Jak się okazało, nieznany sprawca wyłamał rolety i wybił w oknie szybę, aby dostać się do wnętrza domu. Poszkodowani zauważyli, iż sprawca ukradł alkohol- piwo oraz whiskey.

Policjanci zabezpieczyli miejsce włamania. Dochodzeniowiec wraz z technikiem kryminalistyki wykonali oględziny zabezpieczając niezbędne ślady. Dzielnicowi rozpytali na okoliczność zdarzenia pobliskich mieszkańców. Wszystkie te czynności naprowadziły funkcjonariuszy na mieszkańca gminy Wronki, który był dobrze znany funkcjonariuszom. Policjanci nie zastali go w miejscu zamieszkania, więc ustalili gdzie może przebywać i zatrzymali go jeszcze tego samego dnia.

41-latek został przesłuchany. Przyznał, że wypił skradziony alkohol. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Takie przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.


(Visited 183 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz