POLICJANCI ZLIKWIDOWALI NIELEGALNĄ DOMOWĄ DESTYLARNIĘ

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile ujawnili nielegalną domową destylarnię do wytwarzania alkoholu etylowego. W trakcie działań zabezpieczono nielegalny tytoń oraz spirytus bez polskich znaków akcyzy.


Funkcjonariusze zatrzymali 59-letniego mieszkańca gminy Białośliwie, któremu za prowadzenie nielegalnego procederu grozi nawet kilka lat więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z pilskiej jednostki ustalili, że na terenie powiatu pilskiego, na terenie prywatnej posesji, w pomieszczeniach gospodarczych znajduje się nielegalna destylarnia. Pod koniec października br. policjanci przystąpili do realizacji i weszli na ustalony adres.

Na miejscu policjanci zabezpieczyli domową kompletną destylarnię do wytwarzania alkoholu etylowego. W obiekcie funkcjonariusze znaleźli również, połączone ze sobą za pomocą węży i pompy zbiornik z alkoholem. Dodatkowo podczas realizacji policjanci zabezpieczyli 12 litrów spirytusu oraz 6 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar został zabezpieczony przez policjantów, a ich właściciel natychmiast zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Pile. Wprowadzenie nielegalnego towaru do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na kwotę ponad 5 tys. złotych.

Zatrzymany, to 59-letni mieszkaniec gminy Białośliwie. Za popełnione przestępstwo może trafić do więzienia nawet na kilka lat.
(Visited 2 944 times, 1 visits today)

3 thoughts on “POLICJANCI ZLIKWIDOWALI NIELEGALNĄ DOMOWĄ DESTYLARNIĘ

 • 6 listopada, 2017 at 8:33 pm
  Permalink

  masakra jak za komuny\

  Reply
 • 7 listopada, 2017 at 7:28 am
  Permalink

  brawo. a potem lament ze w kraju to już nic polskiego nie ma. Polską tradycje niszczy się w brutalny sposób. Zero szacunku i moralności

  Reply
 • 7 listopada, 2017 at 11:49 am
  Permalink

  MEcyje! 12 litrów spirytusu oraz 6 kg tytoniu. Przecież to na cele własne……

  Reply

Dodaj komentarz