Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Wielkopolsce

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek 26 czerwca br. odwiedził Wielkopolskę. W spotkaniu głowy państwa z mieszkańcami, samorządowcami oraz parlamentarzystami z Kępna i Ostrzeszowa uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.


Prezydent podczas spotkania z mieszkańcami Kępna mówił między innymi o niskim bezrobociu w regionie, podkreślając, że jest to zasługa lokalnej przedsiębiorczości, pomysłowości i odwagi. Prezydent wyraził także uznanie odnośnie realizacji rządowych programów: 500 plus oraz Mieszkanie Plus. – Cieszę się i dziękuję, że Kępno przystąpiło do programu Mieszkanie Plus i że pierwsze 30 mieszkań, tu, w Kępnie, w ramach tego programu niedługo będzie oddanych – dodał.

W swoim wystąpieniu odniósł się także do przeprowadzenia referendum konsultacyjnego w sprawie nowej konstytucji. – Polacy będą mieli poczucie, że nowa konstytucja jest naszą konstytucją, bo została napisana według wskazówek danych przez polskie społeczeństwo i obywateli – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

W Ostrzeszowie prezydent zwracając się do mieszkańców podkreślił, że to zawsze było polskie miasto, niezależnie od biegu historii. Prezydent zwrócił uwagę na solidarność mieszkańców Ostrzeszowa. – W moim przekonaniu to właśnie ta solidarność buduje pomyślność państwa – mówił. Prezydent apelował także o udział w referendum. – Chciałbym, aby na podstawie wyników referendum eksperci przygotowali nową konstytucję, według waszych wskazań – oświadczył prezydent. – Chciałbym, abyście jako Wielkopolanie mi w tym pomogli, żebyście wzięli udział w tej wielkiej narodowej debacie, w której ja będę dyskutował z reprezentatywnymi grupami społecznymi, ze stowarzyszeniami, ze związkami zawodowymi, z tymi, którzy będą chcieli tę debatę konstytucyjną podjąć – mówił prezydent.

Foto: Grzegorz Jakubowski / KPRP
Źródło: KPRP


(Visited 254 times, 1 visits today)

One thought on “Wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Wielkopolsce

  • 27 czerwca, 2017 at 10:39 pm
    Permalink

    bardzo wątpię, a nawet jestem pewny, że to nie było 16 bm.

    Reply

Leave a Reply