Wizyta ambasador Kanady

Ambasador Kanady w Polsce Leslie Scanlon spotkała się w poniedziałek 25 marca z wojewodą wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem podczas kurtuazyjnej wizyty w Poznaniu. Dyplomacie towarzyszył radca handlowy Francis Dorsemaine.
Ambasador wyraziła swoje ogromne uznanie dla zorganizowanych w miniony weekend uroczystości związanych z 75. rocznicą Wielkiej Ucieczki żołnierzy alianckich z obozu jenieckiego w Żaganiu. W niedzielę wspólnie z wojewodą oddała hołd na poznańskiej Cytadeli pomordowanym z rozkazu Hitlera kanadyjskim lotnikom w marcu 1944 roku.

Spotkanie było okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń z zakresu funkcjonowania administracji rządowej, a także rozmowy o możliwościach wzajemnej współpracy oraz dalszym rozwoju pomiędzy miastami partnerskimi.

Ambasador Leslie Scanlon pełni swoją misję dyplomatyczną od listopada 2018 roku. Posiada duże doświadczenie we współpracy międzynarodowej. Jako dyrektor generalny operacji konsularnych, była odpowiedzialna za dostarczanie programu konsularnego i zarządzanie siecią konsularną za granicą. Pracowała między innymi w Tokio oraz Paryżu.

poznan.uw.gov.pl

(Visited 27 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz