Wiózł skradziony olej napędowy i amfetaminę-wpadł podczas kontroli drogowej

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie podczas kontroli samochodu Ford Transit znaleźli 7 baniaków skradzionego oleju napędowego i blisko 100 gramów amfetaminy. Funkcjonariusze zatrzymali 27-letniego kierowcę, który wracał z przestępczego procederu. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego.

24 lipca br., o godz. 11.00, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Śremie na ulicy Moniuszki zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Ford Transit, którym kierował 27-letni mieszkaniec gminy Książ Wielkopolski.

Podczas kontroli pojazdu, w jego części bagażowej, mundurowi znaleźli 8 baniaków, w tym 7 z olejem napędowym, który jak się okazało pochodził z kradzieży.

W tych okolicznościach do sprawy włączyli się kryminalni, którzy przeszukując część pasażerską forda, w plecaku kierującego znaleźli 15 woreczków strunowych z amfetaminą oraz wagę elektroniczną. 27-latek miał jeszcze przy sobie, w torbie typu nerka, kolejne dwa woreczki z amfetaminą. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko 100 gramów tego narkotyku, a młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego pracujący nad sprawą ustalili, że 27-latek w nocy, przed zatrzymaniem, na parkingu przy autostradzie A2 z samochodu typu chłodnia ukradł 240 litrów oleju napędowego o wartości ponad 1200 złotych.

W sumie zatrzymany usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczący posiadania amfetaminy i drugi dotyczący kradzieży oleju napędowego. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego.

Sprawa jest w toku i znajdzie swój finał w sądzie.

Ewa Kasińska 

/srem.policja.gov.pl/

Zobacz również …

(Visited 1 658 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz