Policjanci i duchowni prowadzili akcję profilaktyczną skierowaną do kierowców

W dniu św. Krzysztofa – patrona kierowców policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy wspólnie z duchownymi po raz kolejny prowadzili działania „Ze św. Krzysztofem na drodze”. Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi kierowcom na obowiązek przestrzegania przepisów oraz rozważne korzystanie z dróg. Mundurowi wraz z księżmi apelowali o kulturę jazdy i poszanowanie innych uczestników ruchu drogowego.

W czwartek, 25 lipca br., policjanci oraz księża z powiatu słupeckiego prowadzili wspólne działania promujące bezpieczne zachowania na drogach. W zależności od parafii przybierały one różne formy. Przed południem na drogach gminy Strzałkowo pojawiły się patrole drogówki wraz z proboszczem parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrowie Kościelnym. Mundurowi prowadzili akcję profilaktyczną zwracającą uwagę na przyczyny wypadków drogowych. Kierowcy otrzymywali materiały edukacyjne, a od księdza obrazki z wizerunkiem św. Krzysztofa. Dla dzieci podróżujących wraz z rodzicami przygotowano odblaski i małe niespodzianki.

Tego samego dnia po południu pod kościołem pw. bł. M.Kozala w Słupcy i kościołem pw. św. Doroty w Strzałkowie święcono pojazdy. Byli tam również obecni funkcjonariusze prewencji i ruchu drogowego. Przyjeżdżającym pod kościół rowerami, motocyklami, czy samochodami wręczano naklejki „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”, ulotki o bezpieczeństwie na drogach oraz odblaski. Wraz z policyjnym kapelanem funkcjonariusze prowadzili również akcję profilaktyczną na drogach powiatu. Wszystko po to, aby w inny niż zwykle sposób dotrzeć do dorosłych uczestników ruchu i wskazać zagrożenia wynikające z niewłaściwej jazdy samochodem.

(Visited 152 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz