Wielkopolskie Targi Rolnicze „Sielinko 2018”

Wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg wzięła udział w XXV Wielkopolskich Targach Rolniczych „Sielinko 2018” organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Na uczestników wydarzenia czekały liczne wystawy, konferencje oraz poletka demonstracyjne.


Targom towarzyszyła Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, w której uczestniczyło 95 wystawców prezentujących 410 zwierząt w 54 rasach i 7 gatunkach. W poszczególnych kategoriach przyznawane były tytuły „Czempionów”. Najlepsi hodowcy otrzymali natomiast puchary ufundowane przez wojewodę wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna.

Pierwszego dnia targów odbyła się również konferencja „Genomika i GMO, ważne wydarzenia w sposobie zarządzania produkcją zwierzęcą”, która była okazją do przedstawienia najnowszych trendów w hodowli zwierząt gospodarskich. Dużym powodzeniem wśród zwiedzających cieszyły się pola demonstracyjne obejmujące powierzchnię 14 ha. Wśród prezentowanych roślin znalazły się m.in. pszenica, groch, kukurydza i soja.

/poznan.uw.gov.pl/


Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Zobacz również …
(Visited 120 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz