Wielkopolscy terytorialsi wspierają przedszkola i żłobki

Żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają placówki oświatowe w walce z koronawirusem. Niebawem placówki rozpoczną znów swoje funkcjonowanie. Żołnierze pomagają w ich przygotowaniu do działania w „nowym reżimie sanitarnym”.  Wielkopolscy terytorialsi wraz ze strażakami PSP dostarczają m.in. płyn do dezynfekcji na potrzeby przedszkoli i żłobków.


Samorządy lokalne zdecydowały o otwarciu niektórych przedszkoli i żłobków. Funkcjonowanie tych placówek jest uwarunkowane wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego. Każda osoba dorosła wchodząca do przedszkola lub żłobka musi zdezynfekować ręce. Ważnym aspektem jest także codzienna dezynfekcja powierzchni dotykowych w placówkach, takich jak poręcze, klamki, blaty, włączniki oraz zabawki.

Łącząc siły ze strażakami PSP i OSP, żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej wsparli wojewodę wielkopolskiego i w tym tygodniu rozdystrybuowali 110 tys. litrów płynu do dezynfekcji – informuje płk Rafał Miernik, dowódca 12 WBOT.          Żołnierze rozdzielali i pakowali środki na wozy wojskowe w Muzeum Broni Pancernej. Następnie środki zostały rozwiezione do 33  miejscowości na terenie Wielkopolski.

Akcja dostarczania środków dezynfekujących realizowana jest przez Wojska Obrony Terytorialnej w ramach operacji „Odporna Wiosna”. Ma ona na celu wsparcie samorządów,  opieki medycznej oraz służb sanitarnych w walce z koronawirusem.

12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej

„Zawsze gotowi, zawsze blisko!

Zobacz również …

(Visited 170 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz