Wielkanocne klimaty w OHP

Młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP  w Pleszewie gotowa na Święta Wielkiej Nocy. Zgodnie z wieloletnią tradycją w internacie placówki pojawiły się świąteczne ozdoby, które wprowadzają wielkanocną atmosferę. Większość z nich młodzież wykonała osobiście pod nadzorem nauczycieli nauki zawodu.


A przed uczniami jeszcze tradycyjne śniadanie wielkanocne.

Do szkolnego  internatu już zawitała wiosenno -świąteczna atmosfera. Pokoje i korytarze ozdobiły drewniane zające, baranki, pisanki, koszyczki i bukiety  kwiatów. Te przygotowano w ramach działającego w Centrum kółka plastycznego „Kleks” prowadzonego przez Katarzynę Marks-Kozłowicz oraz Justynę Nowicką.

– Z okazji każdych świąt nasz internat  jest dekorowany tak, aby młodzież mogła poczuć klimat zbliżających się świąt. Poza tym ma to też aspekt wychowawczy, bowiem  nasi podopieczni podczas wspólnych zajęć integrują się i przełamują bariery, bo nawiązują się nowe znajomości. Dzięki ozdobom jest też nie tylko ładniej, ale i bardziej domowo.- podkreśla  Katarzyna Marks-Kozłowicz, opiekun sekcji.

Ale to nie koniec wielkanocnych przygotowań. Młodzież czeka jeszcze wspólne śniadanie w towarzystwie kadry wychowawczej.

– Tak jak wieczerza wigilijna, tak i wielkanocne śniadania są naszą tradycją. Zanim więc młodzież wyjedzie do swoich domów na święta- wszyscy spotkamy się przy jednym stole i tradycyjnie dzieląc się jajkiem złożymy sobie życzenia. W menu przewidziano również m.in. tradycyjny żur wielkanocny, pasztet, sałatki czy  potrawy w galarecie. Nie zabraknie też słodkich wypieków w postaci baby i sernika.- wylicza Krystian Piasecki, dyrektor CKiW.

Śniadanie odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowym „Kasyno”, który należy do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.
(Visited 56 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz