Wieczerza Wigilijna w CKiW

Już po raz 26 w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyła się uroczysta Wigilia dla młodzieży  i kadry placówki. Na stole zagościł więc tradycyjny karp, pierogi, kapusta z grochem , śledzie i barszczyk z uszkami. Na deser podano sernik, makowiec i tradycyjnego piernika. Najważniejszy jednak był opłatek, którym dzielono się podczas wieczerzy i składano sobie życzenia. Wcześniej odczytano fragmenty Pisma Świętego wprowadzające w podniosłą atmosferę.


Zebranych powitał dyrektor Centrum Krystian Piasecki, który w swoim przemówieniu mówił o istocie Świąt Bożego Narodzenia i o tym, jak ważne są to święta.
– Spotykamy się tu po raz kolejny i za moment  po raz kolejny będziemy sobie składać życzenia. Korzystając z okazji chciałbym wszystkim razem i każdemu z osobna życzyć Spokojnych Świąt spędzonych w rodzinnym gronie. Życzę Wam, aby te święta były wolne od trosk dnia codziennego i  abyśmy wszyscy spotkali się w nowym roku wypoczęci i pozytywnie nastawieni do życia. – podkreślał dyrektor.
Podczas spotkani wigilijnego młodzież z Centrum Kształcenia przedstawiła przygotowany przez siebie program artystyczny. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania kolęd. Na wieczerzę oprócz kadry zostali zaproszeni m.in. przedstawiciele lokalnych samorządów, organizacji wojskowych i  pozarządowych, Związku Harcerstwa Polskiego, Pleszewskiego Bractwa Kurkowego  i lokalnych przedsiębiorców.
– Co roku zapraszamy na naszą Wigilię przedstawicieli lokalnych środowisk. To reprezentanci  tych instytucji i organizacji, z  którymi na co dzień współpracujemy. W ten sposób chcieliśmy im podziękować za miniony rok i pomoc w organizacji wielu przedsięwzięć. – dodaje Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora.
Wigilia w OHP była też okazją do podpisania porozumienia ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Pleszewie. W imieniu Centrum podpisał je dyrektor Krystian Piasecki, z kolei podpis po stronie ŚDS złożyła dyrektor Maja Wrzeszczyńska.

 

(Visited 126 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz