Weekend w Poznaniu

Połowa wakacji już za nami. Nie oznacza to jednak, że na mieszkańców Poznania czeka mniej atrakcji – wręcz przeciwnie. Nadchodzący weekend to przede wszystkim mnóstwo różnorodnej muzyki (od hip-hopu, poprzez jazz, na rytmach folkowo-popowych kończąc),


wieczorne seanse filmowe w plenerze, a także warsztaty i zabawy dla najmłodszych. 

PIĄTEK 9 sierpnia

Letni Ogród Sztuki w PoemaCafe

Kolejna edycja „Letniego Ogrodu Sztuki” to spotkanie miłośników muzyki, poezji, malarstwa i dobrego jedzenia w jednym miejscu. Najbliższy piątek będzie okazją do podziwiania prac artystycznych oraz posłuchania muzyki młodych talentów. Głównym punktem wydarzenia będzie koncert Mirosławy Zaziąbło-Hubiak i przyjaciół.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/722059008254530/

Godz. 13, PoemaCafe Kawiarnia Artystyczna (ul. Langiewicza 2)

Wstęp bezpłatny/ cena za koncert: 40 zł (konieczna jest rezerwacja)

Lato na Targach: kolejny letni piątek z PeWuKą

PeWuKa ponownie zaprasza wszystkich wielbicieli historii na zwiedzanie terenu targów z przewodnikiem oraz gry miejskie związane z Powszechną Wystawą Krajową. Międzynarodowe Targi Poznańskie zadbały także o najmłodszych uczestników, na których czekają gry i zabawy prowadzone przez Animatora i Opiekunów Plaży. 

Program „Lata na Targach” dostępny jest na stronie: https://www.mtp.pl/pl/kalendarium/lato-na-targach/?fbclid=IwAR1s9UcA-y28R1_a3i3d8eizO_KD6WwzafLPpVEd6bfJnTWg_TxHlfdyzEs

Godz. 11-15 (animacje); godz. 17-20 (Piątki z PeWuKą), Międzynarodowe Targi Poznańskie (wejście od strony ul. Głogowskiej, pomiędzy pawilonami nr 1 i 2)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Hip Hop Festival 2019 

Entuzjaści hip-hopowych rytmów będą mogli posłuchać swojej ulubionej muzyki na żywo. Późnym piątkowym popołudniem, nad Jeziorem Maltańskim zagrają najpopularniejsi polscy artyści. Wśród nich m.in. Paluch, KęKę, Szpaku i wielu innych. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1840697236041022/

Godz. 17, Jezioro Malta Poznań (ul. Wiankowa)

Cena: 49-99 zł

Kulturalny Stary Rynek: weekend nr 7

Kolejny weekend z cyklu „Kulturalny Stary Rynek” zapowiada się naprawdę muzycznie. Piątek rozpocznie się od koncertu folkowo-popowego artystki Elinborg. Natomiast dzień później będzie można wybrać się w podróż z młodą polską artystką – Katarzyną Półrolniczak. Niedziela upłynie pod znakiem dwóch koncertów jazzowych. Na tym jednak nie koniec – atrakcji przewidzianych w programie na ten weekend, jest jeszcze więcej. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/925229384494116/

Piątek – godz. 19 (Scena na Quadro – ELINBORG, koncert).

Sobota – godz. 11 (Salon Sąsiedzki – Śniadania); godz. 12:30 (Scena na Quadro – „Żubr Pompik”, spektakl); godz. 19:00 (Scena na Quadro – Katarzyna Półrolniczak, koncert).

Niedziela – godz. 8 (Scena na Quadro – FOToSPACERY Staromiejskie); godz. 13.30 (Odwach, koncert); godz. 14 (Salon Sąsiedzki – Niedzielne Słodkie); godz. 17 (mała Aula Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej – film); godz. 19 (Scena na Quadro – koncert jazzowy).

Udział we wszystkich wydarzeniach i atrakcjach jest bezpłatny.

Salsa na Przylądku 

Wszystkie osoby chcące poczuć kubańskie klimaty oraz sprawdzić swoje umiejętności taneczne w salsie, mogą wziąć udział w piątkowej imprezie na Przylądku Arkadia. Świetna zabawa – gwarantowana!

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/647709022305842/

Godz. 20, Przylądek Arkadia (ul. Ratajczaka 44)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wildeckie Lato Kulturalne vol. 3

Rada Osiedla Wilda zaprasza na trzecią odsłonę „Wildeckiego Lata Kulturalnego”. Tym razem w programie przewidziane są dwa plenerowe spektakle oraz odpoczynek w parku na wygodnym łóżku z baldachimem. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/857086561329385/

Godz. 16.30, plac Marii Skłodowskiej-Curie (skwer z zabytkową fontanną przy ul. Przemysłowej, tuż za Rynkiem Wildeckim)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Filmy nad Wartą

Osoby, które jeszcze nie skorzystały z oferty kina plenerowego nad Wartą, mogą nadrobić zaległości w najbliższy weekend. Piątek to doskonała okazja, gdyż właśnie wtedy zostanie wyświetlony przedwojenny film niemy „Bartek Zwycięzca”, który zostanie urozmaicony muzyką na żywo.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/431029914385007/?event_time_id=431029941051671

Godz. 21.30, Zagro Plaża Rataje

Udział w seansie jest bezpłatny.

Kino Pałacowe: „Oni” w wersji reżyserskiej

W ramach letniego Kina Pałacowego odbędzie się specjalny pokaz pełnej wersji filmu „Oni”. Do tej pory była ona dostępna tylko we Włoszech. Film opowiada o zepsuciu, korupcji i władzy, nawiązując przy tym do biografii byłego premiera Włoch – Silvio Berlusconiego. 

Informacje na temat seansu dostępne są na stronie: https://kinopalacowe.pl/filmy/4947-oni-wersja-rezyserska/

Godz. 20, Kino Pałacowe Centrum Kultury ZAMEK (ul. Święty Marcin 80/82)

Cena: Bilet ulgowy – 20 zł; bilet normalny – 25 zł

Lato na Madalinie: wyzwanie – kochaj przyrodę!

Jedenasty weekend wyzwań na Madalinie dotyczyć będzie kochania i szanowania przyrody. Z tej okazji organizatorzy wydarzenia przygotowali takie atrakcje jak m.in. zajęcia dla dzieci, warsztaty jeżowe, opowieści o zwierzętach z tworzeniem latających motyli i wiele innych. Program przewiduje aktywności zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych czy seniorów. Projekt jest finansowany przez Miasto Poznań.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/639255416567464/

Godz. 10, Madalina (ul. Madalińskiego 17)

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

SOBOTA 10 sierpnia

#NaFalach: Rebeka i Rosalie

Cykl koncertów #NaFalach, w ramach kontynuacji Maltańskiej Sceny Muzycznej, po raz kolejny zaprasza do muzycznej zabawy. Tym razem, nad Jeziorem Maltańskim wystąpią Rebeka i Rosalie. W sobotni wieczór każdy wielbiciel klimatycznej muzyki znajdzie coś dla siebie. Z jednej strony będzie można posłuchać utworów w stylu electropop, z drugiej natomiast – soulu i R&B. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/467242267414100/

Godz. 20, Plaża nad Jeziorem Maltańskim (ul. Wiankowa 3)

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Lato na Targach: rolki i piłka nożna na MTP

Sobota i niedziela na Międzynarodowych Targach Poznańskich została poświęcona zajęciom dla dzieci z piłki nożnej, prowadzonym pod okiem instruktorów z Akademii Reissa, a także warsztatom rolkowym z RollRunners. Rodzice w tym czasie mogą odpocząć na hamakach oraz skorzystać z zasobów czytelni. 

Szczegółowe informacje dotyczące „Lata na Targach” dostępne są na stronie: https://www.mtp.pl/pl/kalendarium/lato-na-targach/

Godz. 11-13 (trening z Akademią Reissa), godz. 12-16 (animacje na plaży), godz. 16-19 (warsztaty rolkowe), MTP (wejście od strony ul. Głogowskiej, pomiędzy pawilonami nr 1 i 2)

Udział w zabawach jest bezpłatny.

Weekly: Film i architektura

Weekly to miejski przegląd filmowy, który skupia się na czterech obszarach tematycznych: muzyce, architekturze, sztukach wizualnych oraz nowych technologiach. Wydarzenie obejmuje najnowsze produkcje filmowe z całego świata. Program został zrealizowany przy wsparciu Miasta Poznań. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/344308152917564/

Piątek, sobota – godz. 20.30; niedziela – godz. 17, Brama Poznania (ul. Gdańska 2)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Kolorowy plac zabaw 

Aktywna i ciekawa sobota dla dzieci? To możliwe, dzięki zajęciom prowadzonym w Przylądku Arkadia. W nadchodzącą sobotę, najmłodsi będą mieli okazję wzięcia udziału w terenowej grze miejskiej na podstawie serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” oraz „Detektywistyczne łamigłówki Lassego i Mai”. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/478527139388167/

Godz. 12.30, Przylądek Arkadia (ul. Ratajczaka 44)

Udział w zabawie jest bezpłatny.

Michał Leja w programie „Bezbek”

Klub 9stóp zaprasza na wieczór stand-up comedy. Gościem specjalnym będzie Michał Leja, gospodarz programu „Michał Leja Show”, który pojawi się ze swoim najnowszym programem „Bezbek”. Jest to nie tylko niecodzienne spojrzenie na świat, ale również interakcja z publicznością oraz rozrywka na najwyższym poziomie. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/467517030726266/

Godz. 19, Klub 9stóp (ul. Piątkowska 92)

Cena: 30-40 zł

NIEDZIELA 11 sierpnia

Caspian Live in Poznań

Wielbiciele połączenia hard rock’a z metalem będą mieli okazję posłuchania tego rodzaju muzyki w wykonaniu amerykańskiego zespołu Caspian. Zespół zaprezentuje na żywo nowy materiał ze swojego nadchodzącego, piątego albumu. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/532417320619186/

Godz. 21, Klub pod Minogą (ul. Nowowiejskiego 8)

Cena: 55 zł

Joga przy fontannie

Jeszcze przez trzy tygodnie można wziąć udział w jodze na świeżym powietrzu. W nadchodzący weekend, w parku im. Adama Mickiewicza odbędzie się joga kręgosłupa. Zajęcia prowadzone przez instruktora, mają wspomóc zdrowe plecy i barki. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2315080805372945/

Godz. 9.00, Park im. Adama Mickiewicza

Udział w jodze jest bezpłatny.

Teatr Animacji nad Rusałką

Nad Jeziorem Rusałka kontynuowany będzie cotygodniowy cykl przedstawień teatralnych dla dzieci. Jest to drugie spotkanie z bohaterem opowieści „Nie bój się, Tygrysie”. Godzinę później Teatr Animacji zaprasza do wspólnej zabawy na podwórku podczas interaktywnego spektaklu plenerowego. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/867618343593819/

https://www.facebook.com/events/658637971312071/

Godz. 11 (przedstawienie teatralne), godz. 12 (spektakl interaktywny); Restauracja Rusałka Poznań

Udział w zabawach jest bezpłatny.

Kino letnie na Przystani

Przystań Na Chwilę zaprasza na wakacyjne pokazy filmowe. W nadchodzącą niedzielę, wraz z koktajlem w ręku, wypoczywając na hamaku lub leżaku, każdy kinomaniak będzie miał możliwość obejrzenia seansu „Kedi – Sekretne życie kotów”. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/513830562492375/

Godz. 21, Przystań Na Chwilę (Ewarysta Estkowskiego)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Poranek dla dzieci: Magiczny dywan

Niedzielne, wakacyjne popołudnia w Kinie Pałacowym zostały przeznaczone filmom dla dzieci. Tym razem najmłodsi widzowie będą mieli okazję obejrzeć bajkę „Magiczny Dywan”, który opowiada o przygodach dwojga przyjaciół. 

Informacje na temat seansu dostępne są na stronie: https://kinopalacowe.pl/filmy/4810-poranek-dla-dzieci-magiczny-dywan/

Godz. 12, Kino Pałacowe Centrum Kultury ZAMEK (ul. Święty Marcin 80/82)

Cena: 10 zł

Dzika kuchnia Krainy Olimpia

Kraina Olimpia po raz kolejny zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w warsztatach. Niedzielne wydarzenie zostanie poświęcone gotowaniu roślinnych kąsków. We wspólnym przygotowywaniu posiłków z Adą Zawadzką mogą wziąć udział nie tylko dzieci, ale również dorośli oraz seniorzy. Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego  i ze środków budżetowych Miasta Poznania pozyskanych w konkursie Centrum Warte Poznania.

Aktualny harmonogram „Krainy Olimpia” można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/events/2310291389291747/

Godz. 11, Scena Robocza – Centrum Rezydencji Teatralnej (ul. Grunwaldzka 22)

Przechadzka po Śródce

W ramach dwunastej edycji przechadzek pod hasłem „Kino, kawiarnia i spacer…”, do końca września odbywać się będą spacery po miejscach w znaczący sposób związanych z historią Poznania. W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejna wycieczka – tym razem po Śródce. 

Godz. 11, Most Biskupa Jordana

VL /poznan.pl/

Zobacz również …

(Visited 40 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz