Weekend w Poznaniu

Początek nowego miesiąca przyniesie mieszkańcom Poznania kolejne koncerty muzyczne, wieczory filmowe w plenerze oraz wydarzenia sportowe. Pierwszy sierpniowy weekend to nie tylko spotkania z kulturą czy rekreacją.


Mieszkańcy będą mogli wziąć również udział m.in. w festynie rodzinnym oraz warsztatach na kreatywne upiększanie świata. 

PIĄTEK

#NaFalach: Łona, Webber & The Pimps/Rasmentalism 

Wielbiciele muzycznych atrakcji z pewnością zainteresują się kolejnym koncertem w ramach cyklu #NaFalach. Najbliższy piątek będzie pełen hip-hopowych rytmów za sprawą występów polskich zespołów muzycznych – Łona, Webber & The Pimps/Rasmentalism. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/338979830333525/

Godz. 20, ul. Wiankowa 3 nad Jeziorem Maltańskim. 

Wstęp na koncert jest bezpłatny

Długa warta Poznania 

W celu spędzenia czasu z rodziną warto wziąć udział w festynie, który odbędzie się przy Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego. W programie przewidziany jest m.in. turniej szachowy, konkurs rysunkowy, zajęcia sportowe, a także bezpłatne badania profilaktyczne. Festyn „Długa warta Poznania” rozpocznie się w piątek wystąpieniem prof. Jacka Kowalskiego i potrwa do soboty. Projekt realizowany jest ze środków finansowych Miasta Poznania.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/750854618663136/

2 sierpnia – godz. 19; 3 sierpnia – godz. 10, Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego (ul. Długa ½)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Lato na Targach: Piątki z PeWuKą

Wakacyjna odsłona cyklu spotkań „Fenomen PeWuKi”, przynosi mieszkańcom miasta kolejne niespodzianki. Nadchodzący weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpocznie się od Gry Miejskiej – City Event Poznań, która ma na celu połączenie zabawy i edukacji. Dodatkowo, w programie przewidziane są również gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez Animatora i Opiekunów Plaży. 

Szczegółowy program „Lata na Targach” dostępny jest na stronie: https://www.mtp.pl/pl/kalendarium/lato-na-targach/

Godz. 11-15 (animacje); godz. 17-20 (Piątki z PeWuKą), Międzynarodowe Targi Poznańskie (wejście od strony ul. Głogowskiej, pomiędzy pawilonami nr 1 i 2)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Kulturalny Stary Rynek: weekendowa podróż muzyczna

Szósty weekend w ramach cyklu wydarzeń „Kulturalny Stary Rynek” to pełna atrakcji podróż muzyczna. Oprócz koncertów, miejsce będą miały również m.in. animacje lalkarskie czy przedstawienia dla dzieci. Wraz z początkiem sierpnia nadchodzi także pierwsze spotkanie z cyklem Kameralny Poznań.

Szczegółowy program „Kulturalnego Starego Rynku” na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2364322717117702/

Piątek – godz. 19, Scena na Quadro (koncert).

Sobota – godz. 11, Salon Sąsiedzki (Sobotnie Śniadania); godz. 19, Scena na Quadro (interaktywne koncerty).

Niedziela – godz. 12.30 (Teatr Fuzja); godz. 14, Salon Sąsiedzki (Niedzielne Słodkie); godz. 19, Scena na Quadro (koncert).

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny

Fascynujący Świat Dinozaurów w Posnanii

W najbliższy piątek i sobotę galeria Posnania zaprasza na spotkanie z prehistorią. Jest to wyjątkowa okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z dinozaurami, obejrzenia Jurajskiego Kina oraz wzięcia udziału w warsztatach paleontologicznych. Wydarzenie przeznaczone jest nie tylko dla dzieci czy młodzieży, ale również dla dorosłych.. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/636128506878261/

Godz. 10, Posnania (ul. Pleszewska 1)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Filmy nad Wartą

W piątek, tuż po zachodzie słońca, warto zrelaksować się oglądając film. Korzystając z letnich, ciepłych wieczorów, można skorzystać z oferty kin plenerowych. W ten piątek na Plaży Rataje zostanie wyświetlony film „Bartek zwycięzca”. Seansowi towarzyszyć będzie również muzyka na żywo. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/431029914385007/

Godz. 21.30, Zagro Plaża Rataje

Udział w seansie jest bezpłatny

Wieczór filmowy w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe w Poznaniu zaprasza na pokaz filmu „Maudie” oraz dyskusję związaną z wystawą „Choroba jako źródło sztuki”. Spotkanie ma na celu przybliżenie sylwetki kanadyjskiej artystki ludowej – Maud Lewis. Prelekcja, a także dyskusja zostanie poprowadzona przez Agnieszkę Powierską z Instytutu Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/871272443259267/

Godz. 17, Muzeum Narodowe w Poznaniu (Al. Marcinkowskiego 9)

Cena: 7-10 zł

Zamkowe lato filmowe: Suspiria 

Kino Pałacowe zaprasza na wakacyjną powtórkę filmu „Suspiria”. Jest to jedna z ekranizacji, która była najchętniej oglądana w minionym sezonie. Włosko-amerykański horror z Dakotą Johnson w roli głównej, to film dla widzów o mocnych nerwach, opowiadający o mrożących krew w żyłach sekretach. 

Szczegółowe informacje na temat sensu dostępne są na stronie: https://kinopalacowe.pl/filmy/4789-zamkowe-lato-filmowe-suspiria/

Godz. 18.30, Kino Pałacowe Centrum Kultury ZAMEK (ul. Święty Marcin 80/82)

Cena: 12 zł

Lato na Madalinie – wyzwanie: bądź kreatywny!

Kolejny weekend na Madalinie poświęcony zostanie poszukiwaniu pomysłów na twórcze upiększanie świata. Weekendowy program „Lata na Madalinie” obfituje w takie atrakcje jak m.in. trening umysłu dla seniorów, zajęcia z samoobrony, warsztaty z języka angielskiego dla dzieci, warsztaty artystyczne i wiele innych. Projekt jest finansowany przez Miasto Poznań. 

Program weekendu „Lata na Madalinie” dostępny jest na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/343639189899872/

Godz. 10.30-17.30 (piątek); godz. 11.30-17 (sobota); godz. 11.30-17.30 (niedziela)

Udział we wszystkich wydarzeniach i atrakcjach jest bezpłatny

SOBOTA

Lato na Targach: piłka nożna i warsztaty rolkowe

Wakacyjny cykl atrakcji w ramach „Lata na Targach” w swoim programie na najbliższy weekend przewiduje m.in. piłkarskie emocje pod okiem kadry Akademii Reissa oraz warsztaty na rolkach z RollRunners. Sobota i niedziela na Międzynarodowych Targach Poznańskich poświęcona zostanie również na gry i zabawy dla dzieci, prowadzone przez Animatora i Opiekunów Plaży.

Szczegółowe informacje dotyczące „Lata na Targach” dostępne są na stronie: https://www.mtp.pl/pl/kalendarium/lato-na-targach/

Godz. 11-13 (trening z Akademią Reissa), godz. 12-16 (animacje na plaży), godz. 16-19 (warsztaty rolkowe), MTP (wejście od strony ul. Głogowskiej, pomiędzy pawilonami nr 1 i 2)

Udział w zabawach jest bezpłatny

Kino nad Wartą

Kolejny rok cyklu pokazów „Kino nad Wartą” to doskonała okazja do obejrzenia popularnych produkcji filmowych w plenerze. W najbliższy sobotni wieczór, tuż po zmierzchu, zostanie wyświetlony film „Fighter”. Organizatorem pokazów jest Miasto Poznań. 

Więcej informacji o seansach na stronie: http://www.poznan.pl/mim/events/kino-nad-warta-bezplatne-seanse-filmowe,111118.html

Godz. 21.30, Plaża Szeląg

Udział w seansach jest bezpłatny

Lato na Trakcie Królewsko-Cesarskim

Osoby zainteresowane historią dawnego Poznania mogą wziąć udział w spacerach z przewodnikiem, który opowie o zamieszkałych wcześniej w mieście grupach etnicznych. Jest to wycieczka śladami wielu narodów i kultur oraz różnorodnych społeczności. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/693221417823539/

Godz. 17, Trakt Królewsko-Cesarski (ul. Gdańska 2); zbiórka – plac przed Katedrą

Udział w spacerach jest bezpłatny

Folkowe Lato 

Przylądek Arkadia w ramach cyklu „Folkowe Lato” zaprasza na tańce w plenerze. Jest to oryginalny pomysł na spędzenie wolnego czasu ze znajomymi lub na zawarcie nowych znajomości. Projekt jest dofinansowany przez Miasto Poznań ze środków Rady Osiedla Stare Miasto. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/443529439836253/

Godz. 18.30, Przylądek Arkadia (ul. Ratajczaka 44)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Parkrun Poznań #369

Cykliczne spotkania parkrun są w pełni otwarte dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć (lub kontynuować) swoją przygodę z aktywnościami. Nagrodą za wspólne, sobotnie pokonanie pięciokilometrowej trasy, będzie kawa w Restauracji Manekin na ulicy Mickiewicza. Osoby, które zamiast biegać, wolą jednak pomagać przy organizacji wydarzenia, zawsze mogą skorzystać z okazji zostania wolontariuszami. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/405193956780713/

Godz. 9, Park Cytadela

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Wystawa plakatów w LABEL Magazine x Bauhaus

Sobota to czas na odpoczynek, który warto urozmaicić. PURO Hotels wraz z LABEL Magazine zapraszają na wystawę plakatów najlepszych polskich ilustratorów, stworzonych z okazji 100. urodzin Bauhausu. Wydarzenie ma na celu przedstawienie różnorodnego myślenia o projektowaniu i architekturze. Wystawa potrwa do 20 sierpnia. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/486807685220831/

Godz. 10-22, PURO Hotels (ul. Stawna 12)

Udział w wystawie jest bezpłatny

NIEDZIELA 

Kraina Olimpia: warsztaty dookoła roślinności

Cykl letnich warsztatów z Krainą Olimpią porusza tematy roślinności, ekologii i ogrodnictwa. Uczestnicy nadchodzących niedzielnych warsztatów będą ozdabiać otaczającą ich przestrzeń oraz poznawać tradycje ludowe. Warsztaty przeznaczone są nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych i seniorów.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/421827278403012/?event_time_id=421827301736343

Godz. 11, Scena Robocza – Centrum Rezydencji Teatralnej (ul. Grunwaldzka 22)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Joga przy Fontannie

Sposób na aktywne spędzenie niedzieli na świeżym powietrzu? Uprawianie jogi w parku Adama Mickiewicza. Po raz kolejny w trakcie wakacji, instruktorzy renomowanych poznańskich szkół jogi poprowadzą zajęcia, w których może wziąć udział każdy mieszkaniec Poznania. Wiek oraz poziom zaawansowania nie mają znaczenia.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2315080805372945/

Godz. 9.00, park im. Adama Mickiewicza

Udział w jodze jest bezpłatny

Poranek dla dzieci w Kinie Pałacowym

Tym razem, Kino Pałacowe zaprasza na niedzielny pokaz filmu dla dzieci „Liliana Pędziwiatr”. Młodsze pokolenie kinomaniaków będzie miało okazję obejrzeć produkcję opowiadającą o dziewczynce, która w tajemnicy przed wszystkimi, potrafi rozmawiać ze zwierzętami. Świetna zabawa – gwarantowana!

Szczegółowe informacje na temat seansu dostępne są na stronie: https://kinopalacowe.pl/filmy/4877-poranek-dla-dzieci-liliana-pedziwiatr/

Godz. 12, Kino Pałacowe Centrum Kultury ZAMEK (ul. Święty Marcin 80/82)

Cena: 10 zł

Koncertowy Kameralny Poznań

W najbliższą niedzielę odbędzie się pierwsze wydarzenie z cyklu „Kameralny Poznań III”. Jest to koncert duetu – Julii Wolańskiej i Michała Gajdy. To artyści nagradzani nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Występ będzie łączył w sobie elementy utworów klasycznych, a także tanga. Muzyka duetu to połączenie dźwięków akordeonu i fortepianu. 

Informacje na temat koncertu znajdują się na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/431879894089376/

Godz. 19, Scena na Quadro

Udział w koncercie jest bezpłatny

Piaskowe warsztaty rzeźbiarskie

Poznań Sand Festival nadal trwa! Nadchodząca niedziela będzie okazją do wzięcia udziału w warsztatach rzeźbiarskich oraz jodze dla rodziców czy też skorzystania z animacji dla dzieci. Jest to możliwość spędzenia czasu z rodziną nie tylko na zabawie, ale także –  odpoczynku. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/866032373773493/?event_time_id=866032453773485

Godz. 10.30, tereny w sąsiedztwie Term Maltańskich (od strony jeziora)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

VL /poznan.pl/

 

Zobacz również …

(Visited 74 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz