GRODZISK WLKP. – POLICJANCI ZLIKWIDOWALI „DZIUPLĘ” Z CZĘŚCIAMI SAMOCHODOWYMI

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej. Efektem tych działań to zatrzymanie 50-letniego obywatela Palestyny oraz zabezpieczenie ponad 60 sztuk wszelkiego rodzaju części samochodowych pochodzących ze skradzionych pojazdów.


Mężczyzna usłyszał pięć zarzutów paserstwa. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

30 lipca br. funkcjonariusze pionu operacyjnego z grodziskiej jednostki Policji wspólnie z policyjnym specjalistą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zajmującym się dziedziną mechanoskopii przeprowadzili kontrolę jednego z magazynów firmowych znajdujących się na terenie gminy Rakoniewice w powiecie grodziskim.

W wyniku tych działań funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 64 sztuki podejrzanych części samochodowych. W trakcie prowadzonych oględzin, zdaniem policyjnego biegłego w zakresie mechanoskopii nie ulegał wątpliwości fakt, że znalezione tam części pochodzą z przestępstwa. Kilka z tych części pochodziły między innymi od pojazdu marki Mercedes rocznik 2018 skradzionego w tym roku w Warszawie. Inne części figurowały od pojazdów skradzionych wcześniej na terenie Niemiec. Ujawnione między innymi silniki, wszelkiego rodzaju elementy karoserii, plastikowe elementy wyposażenia pojazdów, urządzenia elektroniczne, liczniki samochodowe i wiele innych figurowały w systemach jako utracone.

W toku prowadzonych czynności okazało się, że 50-letni obywatel Palestyny gromadził wątpliwego pochodzenia części samochodowe w wynajmowanym przez siebie magazynie na terenie gminy Rakoniewice. Z informacji uzyskanych przez policjantów dowiadujemy się, że mężczyzna wszystkie te części odpowiednio opisywał i pakował w kontenery. Przygotowane w ten sposób części samochodowe ostatecznie trafiały między innymi do Palestyny.

Grodziscy kryminalni w związku z powyższą sprawą zatrzymali 50-letniego mężczyznę, któremu postawili pięć zarzutów paserstwa. Ilość tych zarzutów może ulec zmianie z uwagi na dalszy rozwój tej sprawy. Prokurator Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kamil Sikorski/PG

Zobacz również… 

(Visited 1 534 times, 1 visits today)

Leave a Reply