Weekend w Poznaniu

W najbliższy weekend odbędzie się wiele wydarzeń kulturalnych oraz pikników rodzinnych. Poznaniacy mogą wziąć udział w imprezach o tematyce historycznej, a także poznać ceremonie związane z piciem herbaty.

Piątek, 14 września

Międzynarodowe Regaty Nadziei Olimpijskich

Od piątku do niedzieli na Torze Regatowym Malta ponad 800 kajakarzy z 34 państw będzie konkurować ze sobą w ramach Regat Nadziei Olimpijskich. Do Poznania przyjechali sportowcy m.in. z Japonii, Estonii oraz Singapuru. W zawodach bierze udział młodzież w wieku od 15 do 17 lat. Sportowcy wystartują w 23 konkurencjach.


Więcej informacji: http://malta.poznan.pl/miedzynarodowe-regaty-nadziei-olimpijskich-w-kajakarstwie-nad-malta/

Festiwalu Designu i Kreatywności dla Dzieci

Trwa Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci ENE DUE DE organizowany przez Concordia Design. W poniedziałek otwarto wystawę „Home sweet home. Dania do Poznania” przygotowaną przez duńskie artystki. W weekend odbędą się warsztaty rodzinne, zajęcia dla dzieci oraz spotkania autorskie, których celem jest pobudzanie kreatywności.

Program festiwalu: https://www.concordiadesign.pl/dla-dzieci/program-eneduede

Noc w Palmiarni

Ostatnia w tym roku Noc w Palmiarni Poznańskiej jest także okazją, by poznać króliki różnych ras, m.in. olbrzyma belgijskiego, kalifornijskiego czy miniaturki. Wystawa futerkowców odbywa się w godz. 20.00 – 02.00 (kasa do godz. 1.30). Bilety do kupienia tylko w dniu wydarzenia w kasie Palmiarni od godz. 20.00.

Cena biletów: normalny 10 zł, ulgowy – 7 zł.

Po godzinie 22.00 wejście do parku Wilsona będzie możliwe tylko bramą od ul. Matejki.

5. urodziny Sceny Wspólnej

Poznańska Scena Wspólna w tym roku obchodzi piąte urodziny. Z tej okazji Centrum Sztuki Dziecka przygotowało na weekend liczne zabawy dla dzieci, spektakle oraz pokazy filmowe. Atrakcje są skierowane zarówno do najmłodszych, jak i starszych widzów. Wydarzenia potrwają aż do 17 września.


Szczegółowy plan wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2173709076208671/

Sobota, 15 września

VIII Dzień Organizacji Pozarządowych

W sobotę organizacje pozarządowe przybliżą swoją działalność mieszkańcom Poznania. Na terenie placu Wolności pojawią się strefy tematyczne, np. strefy dziecka, w której najmłodsi poznaniacy spędzą czas na zabawach oraz warsztatach. Natomiast w strefie kreatywności odbędą się sesje muzyczne oraz zajęcia artystyczne.

Plac Wolności, godz. 10.00 – 16.00, wstęp wolny

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/525674687876162/

Park (ing) Day

Park (ing) Day to wydarzenie, podczas którego poznańskie parkingi zamieniają się w ośrodki kultury, np. kawiarnie czy sale kinowe. Jego celem jest m.in. zwrócenie uwagi na zalety parkingów podziemnych oraz buforowych.W tym roku na poziomie -3 parkingu pod placem Wolności odbędzie się pokaz filmowy oraz koncert upamiętniający wokalistkę zespołu Maanam – Korę.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1668063756638055/

Poznański Dzień Energii

III edycja pikniku rodzinnego z okazji Poznańskiego Dnia Energii to przede wszystkim warsztaty, konkursy, strefa gier i zabaw oraz pokazy artystyczne. Hasło tegorocznej imprezy to „Działaj z energią” – nie zabraknie zatem zajęć edukacyjnych związanych z energetyką. Wieczorem na scenie w parku Kasprowicza wystąpi Natalia Szroeder.


Park Kasprowicza, godz. 14:00-20:30, wstęp wolny

Szczegóły dostępne na stronie: https://www.facebook.com/pg/poznanskidzienenergii/posts/?ref=page_internal

Poznań Old Jazz Festival

Poznań Old Jazz Festival świętuje dziesiąte urodziny. Tegoroczna edycja festiwalu rozpocznie się o godz. 11:00 na Starym Rynku. Godzinę później Parada Nowoorleańska wyruszy w stronę Starego Browaru. Gospodarzem  festiwalu jest poznański zespół jazzowy Dixie Company, który obchodzi swoje 25-lecie.

Stary Rynek, godz. 11:00, wstęp wolny

Plan wydarzenia: http://oldjazzfestival.pl

Dakh Daughters w CK Zamek

Grupę Dakh Daughters tworzy siedem aktorek z kijowskiego teatru „Dakh”. W swojej twórczości łączą muzykę z performansem. Ich spektakl „Roses” to historia o miłości, wolności oraz pięknie. Kreacje sceniczne artystek wzorowane są na wyglądzie tancerek francuskiego kabaretu. Podczas występu Dakh Daughters grają na licznych instrumentach, śpiewają, krzyczą, tańczą i wykonują szalone akrobacje.

CK Zamek, godz. 20, cena biletu: 40-65 zł

Szczegółowe informacje: http://ckzamek.pl/wydarzenia/3370-dakh-daughtersair/

Niedziela, 16 września

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Poznaniu rozpocznie się w sobotę i potrwa do 22 września. W niedzielę poznaniacy wezmą udział w festynie rodzinnym MPK w zajezdni na Franowie.


Uczestnicy m.in. poznają ciekawostki związane z transportem miejskim. Dzięki darmowej linii tramwajowej F mieszkańcy Poznania bez problemu dojadą na teren imprezy.

Zajezdnia Franowo, godz. 12:00, wstęp wolny

Więcej na temat festynu: https://www.facebook.com/events/241085433216124/

100. trębaczy na 100-lecie Powstania Wielkopolskiego

Z okazji 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego Stowarzyszenie Jazz Poznań organizuje koncert orkiestry złożonej ze 100 trębaczy i 10 perkusistów. Od godz. 12:00 na Starym Rynku mieszkańcy Poznania posłuchają kompozycji Macieja Fortuny oraz innych utworów o tematyce patriotycznej.

Stary Rynek, godz. 12:00, wstęp wolny

Szczegółowe informacje: https://www.facebook.com/events/1544092145695136/

Zjazd pojazdów wojskowych

Wydarzenie jest organizowane w ramach cyklu „1918 – 2018. Wolność kocham i rozumiem”. W parku Muzeum Etnograficznego poznaniacy obejrzą sprzęt używany przez żołnierzy polskich od 1918 r. aż do czasów II wojny światowej.

Park Muzeum Etnograficznego, ul. Mostowa 7, godz. 11:00-16:00, wstęp wolny

Koncert przy herbacie – Zaparzaj!

Już po raz czwarty w Poznaniu odbywa się Festiwal Herbaty Zaparzaj. Wydarzenie promuje kulturę picia tego napoju. Od piątku uczestnicy zapoznają się z tradycją i historią picia herbaty w różnych częściach świata. O swoich doświadczeniach opowiedzą liczni prelegenci. Zakończeniem festiwalu jest niedzielny Koncert Projekt Kobieta.

Program festiwalu: http://zaparzaj.pl/program/

Lipali – koncert

Polski zespół Lipali w tym roku obchodzi 15-lecie istnienia. Jest to okazja do spotkania z fanami. Grupa odwiedzi również stolicę Wielkopolski. W trakcie niedzielnego koncertu w klubie Blue Note Poznań, artyści zaprezentują zarówno starsze, jak i najnowsze utwory. Lipali rozpoczął karierę muzyczną w 2003 r. Zespół wykonuje rock alternatywny.

Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79, godz. 19:00, cena biletu: 45-65 zł

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/140364800168945/

AŁ /poznan.pl/

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

(Visited 72 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz