Weekend w Poznaniu

Przedostatni weekend sierpnia obfituje w wiele ciekawych wydarzeń. W programie znalazły się m.in. takie atrakcje, jak nocne zwiedzanie Palmiarni Poznańskiej, Dni Twierdzy Poznań, teatr plenerowy #NaWolnym czy też największe w Europie pokazy laserowe i pirotechniczne. Coś dla siebie znajdą również najmłodsi poznaniacy. 


PIĄTEK

#NaFalach: Kamil Bednarek

Po krótkiej przerwie powracają wakacyjne koncerty w ramach cyklu #NaFalach. W najbliższy piątek mieszkańcy Poznania spotkają się z Kamilem Bednarkiem – finalistą programu Mam Talent, który swoją muzyką podbił serce niejednej osoby. Druga edycja cyklu występów muzycznych polskich artystów stanowi kontynuację Maltańskiej Sceny Muzycznej. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2428282414061785/

Godz. 20, Jezioro Strzeszyńskie

Udział w koncercie jest bezpłatny

Noc w Palmiarni

Palmiarnia Poznańska zaprasza na trzecie już w tym roku nocne zwiedzanie. Tym razem, oprócz oglądania natury po zmroku, poznaniacy będą mieli również okazję posłuchać koncertu na misach tybetańskich i gongu. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, dźwięki te mają silny relaksacyjny wpływ na umysł i ciało człowieka. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/721807741577555/

Godz. 20, Palmiarnia Poznańska (ul. Matejki 18)

Cena: bilet ulgowy – 7 zł, bilet normalny – 10 zł

Lato na Targach: Gra miejska „Wejściówka na PeWukĘ”

W najbliższy piątek, na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się drużynowa gra miejska „Wejściówka na PeWuKę”, która w formie online przeniesie wszystkich chętnych do przeszłości. Dokładnie 90 lat temu w Poznaniu odbyła się Powszechna Wystawa Krajowa, która stała się największą imprezą targową w historii miasta. Na zwycięską drużynę czekają nagrody. W tym samym dniu odbywać się będą gry i zabawy dla dzieci prowadzone przez animatora i opiekunów Plaży. 

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: https://www.facebook.com/events/620656868425013/

Godz. 11-15 (animacje); godz. 17-20 (Piątki z PeWuKą), Międzynarodowe Targi Poznańskie (wejście od strony ul. Głogowskiej, pomiędzy pawilonami nr 1 i 2)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

#NaWolnym: weekendowe spektakle na dziedzińcu

Po raz kolejny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania zamieni się w plenerową scenę teatralną. Tym razem, w ramach cyklu wydarzeń kulturalnych #NaWolnym, zobaczyć będzie można spektakl „Pamięć wody”, w wykonaniu Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Jest to sztuka Shelagh Stephenson, która zdobyła nagrodę im. Laurence’a Oliviera.

Program spektakli dostępny jest na stronie: https://www.nawolnym.poznan.pl/

Godz. 20, Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania (Plac Kolegiacki 17)

Cena: 5 zł

Zamkowe lato filmowe: Kraina Wielkiego Nieba

Kino Pałacowe zaprasza na kolejny seans z cyklu „Zamkowe lato filmowe”. Tym razem zostanie wyświetlony pokaz amerykańskiego filmu „Kraina Wielkiego Nieba”, opartego na powieści laureata Nagrody Pulitzera – Richarda Forda. W rolach głównych zobaczyć można m.in. Carey Mulligan i Jake’a Gyllenhaal’a.  

Informacje o seansie można znaleźć na stronie:

https://kinopalacowe.pl/filmy/4793-zamkowe-lato-filmowe-kraina-wielkiego-nieba/

Godz. 18.30, Kino Pałacowe Centrum Kultury ZAMEK (ul. Święty Marcin 80/82)

Cena: 12 zł

Kulturalny Stary Rynek 

Dziewiąty letni weekend na Starym Rynku to kolejne kulturalne atrakcje. W programie znalazły się m.in. widowisko plenerowe Teatru Fuzja oraz koncert muzyki dawnej pt. „Muzyka dla Królów Polski”. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1458495427621636/

Piątek – godz. 19 (Heima, Scena na Quadro).

Sobota – godz. 11 (Sobotnie Śniadania, Salon Sąsiedzki); godz. 21.30 (spektakl, płyta Starego Rynku).

Niedziela – godz. 9.30 (Fotospacery, Scena na Quadro); godz. 12.30 (Teatr Fuzja); godz. 13 (koncert, Odwach); godz. 14 (Niedzielne Słodkie, Salon Sąsiedzki); godz. 19 (koncert, dziedziniec Pałacu Górków).

Udział we wszystkich wydarzeniach i atrakcjach jest bezpłatny

XIII Festiwal Sztuki Ludowej 

W piątek w KontenerART odbędzie się jam session z udziałem zespołów ludowych z Kolumbii, Węgier, Bośni i Hercegowiny, Słowacji oraz Serbii. W programie przewidziane są także pokazy tańca i animacje dla publiczności. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2881382671931673/

Godz. 21, KontenerART (ul. Ewangelicka)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Lato na Madalinie: wyzwanie – uśmiechnij się!

Celem 13. weekendu na Madalinie jest zachęcenie wszystkich uczestników do częstszego uśmiechu. W związku z tym, Madalina przygotowała takie atrakcje, jak m.in. warsztaty gry na ukulele, pokaz filmowy, bingo z nagrodami i wiele innych. Z pewnością każda osoba, niezależnie od wieku, znajdzie w ten weekend coś dla siebie. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: 

https://www.facebook.com/events/363114664360151/

Piątek – godz. 10.30, Sobota – 11.30, Niedziela – 11.30; Madalina (ul. Madalińskiego 17)

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny

SOBOTA

Sobota z teatrem #NaWolnym

W sobotę, w ramach cyklu „NaWolnym”, będzie można zobaczyć dwa spektakle. Wcześniejszy, pt. „Chodź na słówko 2”, przygotowany przez Centrum Sztuki Dziecka, jest przeznaczony dla młodszych uczestników. Wieczorny pokaz pt. „Szekspir Forever!” to monodram w wykonaniu Andrzeja Seweryna. 

Szczegółowy program spektakli dostępny jest tutaj: https://www.nawolnym.poznan.pl/

Godz. 12 (spektakl dla dzieci) i godz. 20 (spektakl), Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania (Plac Kolegiacki 17)

Cena: 5 zł

VII edycja Dni Twierdzy Poznań

Wiele atrakcji czeka w weekend na miłośników zbrojeń i fortyfikacji. Wszystko za sprawą 7. edycji „Dni Twierdzy Poznań”. Największą atrakcją wydarzenia są XIX-wieczne forty, szczeliny lotnicze i schrony, które będzie można zobaczyć z bliska. W programie znalazły się też m.in. rekonstrukcje historyczne. „Dni Twierdzy Poznań” co roku gromadzą tysiące zwiedzających. 

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie: http://poznan.travel/pl/c/dni-twierdzy-poznan

Godz. 8-21

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Dni Pary na Maltance

MPK Poznań zaprasza na „Dni Pary”. Najbliższy weekend zostanie poświęcony świętowaniu 20-lecia służby parowozu Borsig, kursującego na poznańskiej Malcie. Dodatkowo, pojawi się również drugi parowóz – Lowa 26004, który po 34 latach wrócił na żelazny szlak. 

Więcej informacji można znaleźć na facebookowej stronie MPK: https://www.facebook.com/mpkpoznan/

Godz. 10-19 (pociągi z parowozem Borsig odjeżdżać będą o pełnej godzinie ze stacji Maltanka oraz w połowie pełnej godziny ze stacji Zwierzyniec), trasa kolejki Maltanka

Cena: bilet ulgowy 5 zł, bilet normalny – 7,50

Jedzielnia – odkryj smaki Poznania

Fani dobrej, lokalnej kuchni mogą odwiedzić Stary Rynek, żeby spróbować popisowych dań najlepszych poznańskich restauratorów. I to w niezmiennie niskiej cenie – 10 złotych. To już druga odsłona Jedzielni, czyli kampanii zachęcającej do odkrywania bogactwa miejscowej gastronomii. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.poznan.pl/mim/info/news/odkryj-smaki-poznania,136475.html

Godz. 12-18, Stary Rynek (ul. J. B. Quadro)

Wstęp wolny

Międzynarodowe Pokazy Pirotechniki i Laserów

Jeden z największych festiwali i pokazów pirotechnicznych w Europie zawita do Poznania już w sobotę. Wyjątkowe spektakle zostaną wykonane przez światowych specjalistów w tej dziedzinie. Pokazy pirotechniki to nie wszystko. W trakcie wydarzenia zagrają zespoły Proletaryat oraz Golden Life. 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://damyognia.pl/#o-imprezie

Godz. 18, Stadion Miejski (ul. Bułgarska 17)

Cena: 49 i 90 zł

Śladami Kroniki 

Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza na kolejną wycieczkę z cyklu „Śladami Kroniki”. W programie znalazło się zwiedzanie Muzeum Bambrów Poznańskich z przewodnikiem oraz wycieczka po Jeżycach śladami bamberskich rodzin.

Informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie: http://www.poznan.pl/mim/events/sladami-kroniki-bambrzy-wycieczka,111961.html

Godz. 10, Muzeum Bambrów Poznańskich (ul. Mostowa 7/9)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Z wizytą u Bambrów – warsztaty kreatywne dla dzieci

Tym razem Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza dzieci w wieku 5-8 lat na warsztaty kreatywne. Uczestnicy wydarzenia poznają historię Bambrów poznańskich, a także wykonają własne prace przedstawiające zagrody bamberskie. Zajęcia zostały opracowane na podstawie kolorowanki „Bambrowanki”. 

Więcej informacji na stronie: http://www.poznan.pl/mim/events/z-wizyta-u-bambrow-warsztaty,111897.html

Godz. 10, Warsztatownia Wydawnictwa Miejskiego Posnania (ul. F. Ratajczaka 44)

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona. 

„Parasite” w Kinie Pałacowym

Wakacje w Kinie Pałacowym to najbardziej wyczekiwane pokazy filmowe ostatnich miesięcy. Tym razem zostanie wyświetlony seans w reżyserii Bong Joon-Ho, który w walce o Złotą Palmę pokonuje hollywoodzką produkcję. „Parasite” to film pełen humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji, thriller o ludziach pochodzących z odległych warstw społecznych. 

Informacje o seansie można znaleźć na stronie: https://kinopalacowe.pl/filmy/4958-parasite/

Godz. 17.30, Kino Pałacowe Centrum Kultury ZAMEK (ul. Święty Marcin 80/82)

Cena: bilet ulgowy – 15 zł, bilet normalny – 18 zł

25-lecie „Pulp Fiction”

Z okazji 25-lecia premiery „Pulp Fiction”, Kino Pałacowe zaprasza na specjalny, jednorazowy pokaz kinowy tego filmu. „Pulp Fiction” to jedno z największych i najwybitniejszych dzieł Quentina Tarantino – zdobywca Oscara i Złotego Globu, a także zwycięzca festiwalu w Cannes. W rolach głównych pojawia się plejada gwiazd, w tym: John Travolta, Samuel L. Jackson, Uma Thurman i wiele innych. 

Informacje na temat seansu dostępne są na stronie: https://kinopalacowe.pl/filmy/4905-pulp-fiction-25-lecie-premiery/

Godz. 20.30, Kino Pałacowe Centrum Kultury ZAMEK (ul. Święty Marcin 80/82)

Cena: 20 zł

NIEDZIELA

Ostatni niedzielny spektakl #NaWolnym

W najbliższą niedzielę, na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania, odbędzie się ostatni w te wakacje spektakl plenerowy. „Kwartet” to występ z gościnnym udziałem Danieli Popławskiej. Za jego wykonanie odpowiedzialny jest Teatr Muzyczny w Poznaniu.

Szczegółowe informacje o spektaklu można znaleźć tutaj: https://www.nawolnym.poznan.pl/

Godz. 20 

Cena: 5 zł

Joga przy Fontannie

Niedzielne spotkanie z jogą przy fontannie, to już ostatnia wakacyjna okazja, aby wziąć udział we wspólnym rozciąganiu w plenerze. Zajęcia o nazwie „108 Powitań Słońca” zostaną przeprowadzone pod okiem instruktorów pochodzących z renomowanych poznańskich szkół jogi.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2315080805372945/

Godz. 9, Park im. Adama Mickiewicza

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Filmowy poranek dla dzieci

Wakacyjna niedziela to dla najmłodszych kinomaniaków ponowna okazja do zobaczenia filmowych produkcji na wielkim ekranie. Tym razem, w Kinie Pałacowym zostanie wyświetlony seans „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”. Jest to szwedzki film opowiadający o przygodach dzieci poszukujących cennej nagrody.

Informacje o seansie dostępne są tutaj: https://kinopalacowe.pl/filmy/4338-poranek-dla-dzieci-biuro-detektywistyczne-lassego-/

Godz. 12, Kino Pałacowe Centrum Kultury ZAMEK (ul. Święty Marcin 80/82)

Cena: 10 zł

Lato na Targach: aktywny weekend na MTP

Przez całą sobotę i niedzielę, mieszkańcy Poznania odwiedzający MTP będą mogli wziąć udział w warsztatach rolkowych oraz treningu piłki nożnej. W weekendowym programie znalazły się także animacje i zabawy dla dzieci. 

Szczegółowy program „Lata na Targach” dostępny jest na stronie: https://www.mtp.pl/pl/kalendarium/lato-na-targach/?fbclid=IwAR1s9UcA-y28R1_a3i3d8eizO_KD6WwzafLPpVEd6bfJnTWg_TxHlfdyzEs

Godz. 11-13 (trening z Akademią Reissa), godz. 12-16 (animacje na plaży), godz. 16-10 (warsztaty rolkowe), MTP (wejście od strony ul. Głogowskiej, pomiędzy pawilonami nr 1 i 2)

Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny

Poznań Run Hau

Największe wydarzenie charytatywne w Polsce nie ominie również Poznania. Oprócz udziału w realnym biegu, można skorzystać także z „wirtualnego” startu, bez względu na miejsce, w którym się właśnie przebywa. Dochód z imprezy zostanie przekazany psim schroniskom w 16. województwach. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/529414977562280/

Godz. 11, Lasek Marceliński

Cena: 45 zł

Półfinał 2. ligi żużlowej

Szykują się wielkie żużlowe emocje! Mecz 2 Ligi Żużlowej na Golęcinie i walka o wejście do finału rozgrywek. W półfinale ligi, drugi w tabeli Power Duck Iveston PSŻ Poznań w rewanżowym spotkaniu podejmie trzecią drużynę po fazie zasadniczej – OK Bedmet Kolejarz Opole. Obie ekipy poważnie myślą o awansie na zaplecze Ekstraligi! Aby przybliżyć się do wymarzonego celu, niezbędna jest wygrana w poznańsko – opolskim dwumeczu.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2404422966503044/

Godz. 16:45, Stadion POSiR Golęcin, ul. Warmińska 1

Cena: 1- 25 zł

VL/poznan.pl

 

(Visited 64 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz