POLICJANCI ZABEZPIECZYLI NIELEGALNE PRODUKTY

Policjanci z Wydziałów do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali młodą kobietę.


Funkcjonariusze podczas przeszukania jej firmy znaleźli ponad tysiąc nielegalnych części i akcesoriów samochodowych przygotowanych do sprzedaży. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Poznania i Leszna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili i zatrzymali w ostatnich dniach młodą mieszkankę Leszna. Kobieta była właścicielką firmyzajmującej się sprzedażą detaliczną części i akcesoriów samochodowych. Wprowadzała do obrotu gospodarczego zaślepki poduszek powietrznych różnych marek samochodowych, z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Policjanci podczas przeszukania jej firmy znaleźli ponad tysiąc takichproduktów przygotowanych do sprzedaży.

30-letnia właścicielka firmy została zatrzymana i usłyszała zarzut usiłowania wprowadzenia do obrotu gospodarczego zaślepek jednej z firm, wartych prawie 25 tysięcy złotych. Przedstawiciel tej marki złożył wniosek o ściganie i ukaranie kobiety. Podobne wnioski od pozostałych pokrzywdzonych przedsiębiorstw już spływają do leszczyńskiej Policji. Po zebraniu pełnego materiału dowodowego liczba ogłoszonych 30-latce zarzutów zapewne ulegnie zwiększeniu.

Śledczy uznali, że właścicielka firmy z przestępczego procederu uczyniła sobie stałe źródło dochodu. W związku z tym za dokonane przestępstwa grozi jej nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Monika Żymełka/WP

(Visited 854 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz