Wciąż zbieramy nakrętki dla Patryka Marciniaka

Już 600 kg nakrętek udało się zebrać od ludzi dobrej woli na rzecz Patryka  Marciniaka. To absolwent Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, który  1 stycznia 2020 roku uległ bardzo poważnemu wypadkowi. Placówka od  miesiąca prowadzi aktywną zbiórkę na specjalistyczną rehabilitację byłego ucznia i  przypomina, że codziennie można dostarczać kolejne nakrętki do siedziby Centrum. 


Przypomnijmy- do dramatycznego w skutkach wypadku doszło w pierwszy dzień Nowego Roku. 21 -letni  Patryk  miał wypadek samochodowy, w którym odniósł  bardzo ciężkie obrażenia. Doznał poważnego złamania nóg i rąk, ma pękniętą śledzionę i nerki. Również kręgi szyjne zostały uszkodzone. Pomimo szeregu bardzo skomplikowanych operacji do tej pory nie odzyskał świadomości. Rodzina chłopaka za wszelką cenę chce ratować jego zdrowie, dlatego zbiera pieniądze na  rehabilitację. 

 – Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni reakcją mieszkańców Pleszewa, którzy przynoszą do naszego Centrum nakrętki. Zdarza się, że są osoby, które  fatygują się tylko po to, aby przynieść ich zaledwie kilkanaście, bo uważają, że każda się przyda. To pokazuje, że apel odnosi skutek, a my wierzymy, że z przysłowiowego ziarnka do ziarnka zbierze się miarka.– wyjaśnia Sylwia Kordylas, zastępca  dyrektora Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. 

 Akcja zbierania nakrętek dla Patryka będzie trwała aż do odwołania.  Można  je  przynosić  codziennie i zostawiać  przy  portierni CKiW przy Al. Wojska Polskiego 21. Przy okazji  Centrum  prosi, aby były to tylko i wyłącznie  nakrętki wykonane z plastiku, a nie  inne przedmioty zrobione  z tego materiału. Segregowanie ich przysparza bowiem wiele problemów firmom, które je skupują. Podnosi też koszty recyklingu. Ich wielką zaletą jest wykonanie z polietylenu, który przetworzeniu  na granulat od razu można  przerobić na nowe nakrętki. Ich skupem zajmują się firmy recyklingowe.  Płacąc za nie sprawiają, że te pieniądze  trafiają na konta osób potrzebujących pomocy. W tym przypadku będzie to pomoc dla Patryka.

(Visited 98 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz