W weekend startuje Poznań Game Arena!

To największe w tej części Europy targi branży gamingowej i nowoczesnych technologii. Na uczestników czekają pokazy gier i sprzętu, turnieje e-sportowe, spotkania z twórcami i youtuberami, Cosplay Show oraz koncert z muzyką znaną z gier. Poznań Game Arena odbędzie się 18-20 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.


 

PGA to przede wszystkim przedpremierowe i premierowe pokazy gier. Swoje produkcje zaprezentują największe światowe marki – Nintendo, Microsoft, Ubisoft czy Koch Media. Ciekawie zapowiada się pierwsza w Polsce prezentacja gry Cyberpunk 2077 autorstwa CD Projekt Red. Ubisoft z kolei uraczy swoich fanów premierowym pokazem wersji demonstracyjnej Watch Dogs Legion, która będzie miała formę seansów kinowych. Wśród tytułów, jakie znajdą się na stoisku francuskiego producenta, będzie można zagrać w gry już dostępne na rynku, jak Ghost Recon Breakpoint, The Division 2 oraz Anno 1800.

W strefie Microsoftu pojawią się najnowsze produkcje na Xboxa. Gracze będą mogli wziąć udział w rozgrywkach wieloosobowych w Gears 5 i zagrać w tytuły dostępne w abonamencie Xbox Game Xpass jak np. Forza Horizon 4 czy Minecraft. Rozbudowanym stoiskiem będzie mogło pochwalić się Nintendo. Japończycy zaprezentują wiele nowości – Luigi’s Mansion 3, Mario & Sonic at the Tokyo Olimpic Game 2020 czy Ring Fit Adventure. Dostępne będą też dobrze znane pozycje, jak chociażby FiFA 20 czy Super Mario Maker 2. Inny duży producent – Koch Media – stawia na wyścigi. W jego strefie dostępne będą profesjonalne fotele i kierownice, na których będzie można pościgać się w F1 2019 oraz GRID. Z kolei przedpremierowo pokazane zostaną – strategia czasu rzeczywistego Iron Harvest i cRPG Wasteland 3.

Na Poznań Game Arena nie zabraknie nowości sprzętowych. Wśród wystawców pojawią się m.in. Omen, z dwuekranowym laptopem Omen X S2. Gigabyte z kartami graficznymi. Dużo będzie się działo na stoisku serwisu ITHardware, który wraz z partnerami, pokaże najnowsze komputery, monitory, myszki i dyski SSD.

Co roku ważnym elementem PGA są rozgrywki e-sportowe. Goście targów będą mogli podziwiać najlepsze drużyny z całego kraju w zmaganiach w m.in. Counter Strike’a, League of Legends, FIFA czy Simracing. Jednocześnie będzie to początek jesiennego sezonu Polskiej Ligi E-sportowej.

Podczas targów odbędzie się także Cosplay Show, czyli konkurs na najlepsze przebranie za postacie z gier, filmów lub komiksów. Przyznane zostaną wyróżnienia dla twórców – CEEGA, miłośnicy muzyki z gier będą mogli wziąć udział w Epic Game Music. W strefie Stars4Fan natomiast gościć będą popularni influencerzy i youtuberzy.

Bilety można kupić za pośrednictwem strony internetowej – www.gamearena.pl lub na miejscu w dniu wydarzenia w kasach MTP.
JZ

/poznan.pl/

Zobacz również …

(Visited 53 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz