W Poznaniu zatrzymano 7 osób w związku z milionowymi wyłudzeniami VAT [ZDJĘCIA, FILM]

Siedem osób zostało zatrzymanych w Poznaniu i okolicach przez funkcjonariuszy CBA i CBŚP. Mają być zamieszane w wyłudzenia podatku VAT przy obrocie paliwami


– Wśród zatrzymanych jest kierownik grupy przestępczej oraz jej członkowie. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze przeszukali miejsca zamieszkania i prowadzenia rzekomej działalności gospodarczej celem zabezpieczenia materiału dowodowego – informuje CBA.

Funkcjonariusze ustalili, że grupa wykorzystywała krajowe i zagraniczne firmy do wystawiania poświadczających nieprawdę faktur VAT, które miały dokumentować rzekomy obrót paliwami Faktury te były następnie wykazywane w składanych deklaracjach podatkowych i stanowiły podstawę do zwrotu nienależnego podatku VAT. Zgodnie z ustaleniami, pochodzące z przestępczej działalności zyski były następnie transferowane do obrotu gospodarczego poprzez szereg innych nielegalnych działań – informuje CBA.

W wyniku działania grupy Skarb Państwa stracił ponad 33 mln zł.  Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze wrocławskiego Zarządu CBŚP we współpracy z funkcjonariuszami poznańskiej delegatury CBA pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Śledztwo ma charakter rozwojowy.

(Visited 2 226 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz